Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Strażacy natrafili na tajemniczy pojemnik. Czy dojdzie do ewakuacji? (ZDJĘCIA)

01.08.2019 06:54 | 1 komentarz | 11 394 odsłon | Agnieszka Filipowicz

To nie awaria kabla energetycznego była przyczyną gotowania się wody w rowie przy ul. Gromieckiej. Po wyłączeniu zasilania strażacy natrafili na pojemnik z nieustaloną substancją. Na miejsce ściągnięto specjalną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Krakowa.

1
Strażacy natrafili na tajemniczy pojemnik. Czy dojdzie do ewakuacji? (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy: mieszkańcy Libiąża wczoraj ok. godz. 21.00 powiadomili straż pożarną o wodzie bulgoczącej w przydrożnym rowie przy ulicy Gromieckiej. Podejrzewano, że przyczyną tego jest upływ prądu z uszkodzonego kabla energetycznego. Po przybyciu na miejsce pogotowia energetycznego okazało się, że to nie awaria kabla była przyczyną nietypowego zjawiska. Zasilanie zostało odcięte, a woda nadal się gotowała. Niewykluczone, że przyczyną jest skażenie chemiczne.
- Podczas akcji natrafiliśmy na zakopany w ziemi pojemnik dużych rozmiarów z nieustaloną zawartością. Na razie trudno powiedzieć, czy dojdzie do ewakuacji pobliskich domów - informuje Piotr Pawelczyk, kierownik sekcji kontrolno-rozpoznawczej KP PSP w Chrzanowie, który od kilku godzin jest na miejscu zdarzenia.
Na miejsce ściągnięto też policję i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska