Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Skany oświadczeń o prądzie można słać elektronicznie

29.07.2019 18:13 | 0 komentarzy | 2 819 odsłony | Agnieszka Filipowicz

AKTUALIZACJA

Dziś o północy mija termin składania oświadczeń w sprawie zachowania cen prądu przez mikro i małych przedsiębiorców, szpitali oraz samorządów. - Skany oświadczeń można słać elektronicznie, nie trzeba stać w kolejkach - poinformował nas dziś po południu Tauron.

0
Skany oświadczeń o prądzie można słać elektronicznie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od rana punkty obsługi klienta Tauronu przeżywają oblężenie. Nic dziwnego. Zgodnie z ustawą z grudnia 2018 r. odbiorcy końcowi energii elektrycznej - mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale oraz samorządy i uczelnie - mogą być w drugim półroczu 2019 roku rozliczani według cen i stawek opłat za energię elektryczną, jakie były stosowane 30 czerwca 2018 roku. Pod warunkiem, że złożą stosowne oświadczenie.

Tymczasem większość przedsiębiorców dowiedziała się o tym w weekend, z mediów. Kolejek można uniknąć. Jak poinformowali "Przełom" przedstawiciele Tauronu, skany oświadczeń o zamrożeniu cen przyjmowane są również elektronicznie. Można je słać na adres:
firma@tauron.pl

Uwaga! W razie elektronicznego przesłania skanów oświadczeń, do 14 dni oryginały dokumentów należy dostarczyć do Tauronu pocztą lub osobiście.