Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

W poniedziałek ostatni dzień na złożenie oświadczenia ws. cen prądu. Mogą być duże kolejki

28.07.2019 21:30 | 3 komentarze | 13 739 odsłon | Łukasz Dulowski

29 lipca mija termin składania oświadczeń potwierdzających uprawnienie do zamrożenia cen energii. Dotyczy to mikro i małych przedsiębiorców, szpitali i samorządów.

3
W poniedziałek ostatni dzień na złożenie oświadczenia ws. cen prądu. Mogą być duże kolejki
Oświadczenia ws. zamrożenia cen energii można składać, na przykład, w punkcie obsługi klienta spółki TAURON przy Garncarskiej 16 w Chrzanowie. W poniedziałek jest czynny w godz. 8-16
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z ustawą z grudnia 2018 r. - wymienieni odbiorcy energii elektrycznej (nie dotyczy to gospodarstw domowych) mogą być w drugim półroczu 2019 r. rozliczani według cen i stawek opłat, jakie były stosowane na dzień 30 czerwca 2018 r. Do 29 lipca muszą jednak złożyć oświadczenie swojemu sprzedawcy energii elektrycznej.

Ministerstwo Energii informuje, że można je wysłać mailem jak również drogą pocztową, a decydująca jest data stempla pocztowego. Można też złożyć oświadczenie w punktach obsługi klienta.

Wymienieni odbiorcy „ (...) muszą złożyć oświadczenie, żeby otrzymać rekompensatę za prąd. Jeśli tego nie zrobią, mogą (...) dostać 70% podwyżki!!! Apeluję do wszystkich, żeby to zrobić. Niestety dostawcy energii nie poinformowali wszystkich. Nie było też kampanii informacyjnej" - pisze na swoim facebookowym profilu poseł Józef Lassota z Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska.

- Sądzę, że jest to wybieg przed wyborami, że można złożyć takie oświadczenie, zmniejszające rachunki za prąd o 70 procent. Pytanie, co będzie dalej. To nie jest sprawa rozpowszechniana, bo w interesie rządzących jest, żeby jak najmniej tych oświadczeń wpłynęło - komentuje przedsiębiorca Artur Marek z Czernej, działający w branży transportowej.

 

Ze strony TAURONA www.tauron.pl można pobrać wzór oświadczenia oraz instrukcję, jak wypełnić oświadczenie. Należy pamiętać, że trzeba wpisać wszystkie punkty poboru energii oraz że oświadczenie musi być podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentowania firmy. Jeżeli oświadczenie podpisuje pełnomocnik, trzeba też dołączyć pełnomocnictwo.