Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Zielone światło dla sygnalizacji na newralgicznym skrzyżowaniu

22.07.2019 19:05 | 20 komentarzy | 6 474 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Wydawało się niemożliwe, a jednak. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościelnej w Trzebini może stanąć pełna sygnalizacja świetlna, choć wcześniej mało to było realne. Wygląda na to, że zarządca drogi wojewódzkiej zmienił zdanie.

 

20
Zielone światło dla sygnalizacji na newralgicznym skrzyżowaniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Takie są wnioski z dzisiejszego spotkania z udziałem przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie z trzebińskimi radnymi i przedstawicielami Rady Osiedla Centrum.
Przecinająca centrum miasta droga wojewódzka nr 791 w kierunku Olkusza to newralgiczny trakt. Zwłaszcza w rejonie instytucji kultury Dworu Zieleniewskich, gdzie ulica Piłsudskiego krzyżuje się z ulicy Kościelną. Kierowcy lubią się tu rozpędzać, a niebezpieczeństwo zwiększa dodatkowo łuk drogi i ograniczona widoczność.

Słowem - piesi przechodzą w tym miejscu często z przysłowiową duszą na ramieniu. Albo - jak mówił jeden z uczestników dzisiejszego spotkania - nie przechodzą, a przeprawiają się przez drogę.
Rada Miasta zatwierdziła ostatnio uchwałę, która efektem miało być powstanie wysepki w tym miejscu drogi. Bo na temat zainstalowania sygnalizacji zarządca wypowiadał się sceptycznie. Wskazywał, że skrzyżowanie wymagałoby w tym przypadku przebudowy, na której sfinansowanie władze województwa nie przewidziały pieniędzy.
Dziś na spotkaniu okazało się jednak, że administrator drogi jest skłonny do ustępstw. I nie wyklucza zainstalowania w tym miejscu sygnalizacji. Choć jeszcze w czerwcu na spotkaniu z władzami gminy zapewniał, że to nie jest dobre rozwiązanie.
Skąd ta nieoczekiwana zmiana?

O tym w wydaniu papierowym gazety.