Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Parking przy Harcerskiej czy brzezina

20.07.2019 16:43 | 18 komentarzy | 3 376 odsłony | Alicja Molenda

Boisko harcerskie w Trzebini ma przedwojenną historię. Urządzili go druhowie Luzarczycy. Sąsiaduje z przychodnią i Balatonem. Jest pomysł, aby w tym rejonie powstał parking.

18
Parking przy Harcerskiej czy brzezina
Trzebinia. Przedwojenne boisko harcerskie przy Harcerskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś porasta je brzozowy zagajnik, ale między drzewami można sie dopatrzyć ułożonych na stos gałązek, tak, jakby za chwilę ktoś miał się tu zjawić i rozpalić ognisko.

Po najeździe turystów na trzebiński Balaton, który dał się we znaki tubylcom w pierwszy wakacyjny weekend z powodu problemów z parkowaniem, z magistratu popłynął następujący sygnał:

- Burmistrz podjął działania w kierunku przejęcia na własność gminy terenu przy ul. Harcerskiej, gdzie przed wieloma laty funkcjonowało tzw. boisko harcerskie. Chce tam stworzyć miejsce spotkań dla mieszkańców oraz harcerzy z trzebińskiego Hufca ZHP. Teren jest jednak na tyle duży, że można tam wydzielić także dodatkowe miejsca postojowe - czytamy na urzędowej stronie internetowej.

Nieruchomość należy do skarbu państwa, więc burmistrz chce w tej sprawie pertraktować ze starostwem. Temat funkcjonuje jednak na razie jako jeden z wielu pomysłów.

A Państwu jak się podoba perspektywa budowy parkingu w tym miejscu?