Nie masz konta? Zarejestruj się

Wygiełzów

Święto powiatowej policji w Wygiełzowie. Awanse, życzenia, podziękowania (ZDJĘCIA)

17.07.2019 17:15 | 3 komentarze | 6 089 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Dziś policja z powiatu chrzanowskiego obchodziła w skansenie w Wygiełzowie swoje święto. Święto w tym roku wyjątkowe, bo połączone z obchodami 100-lecia policji państwowej w Polsce.

3
Święto powiatowej policji w Wygiełzowie. Awanse, życzenia, podziękowania (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na uroczyste obchody do amfiteatru Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego przybyli przedstawiciele wszystkich samorządów ziemi chrzanowskiej, niektórych lokalnych instytucji, a także reprezentanci innych służb mundurowych - straży pożarnej i więziennictwa. Z komendy wojewódzkiej do Wygiełzowa przyjechał wicekomendant Robert Strzelecki.

Uroczystości zaczęły się tradycyjnie - od wręczenia funkcjonariuszom nagród i awansów na wyższe stopnie służbowe. Wśród uczestników obchodów byli także członkowie rodzin awansowanych policjantów. Wśród nich Marta Bednarska z trójką dzieci - 5-letnią Gosią, 3-letnią Magdą i roczną Matyldą. Dziewczynki z zainteresowaniem oglądały, jak ich tata - Krystian, odbierał awans na stopień starszego aspiranta.

- Praca w policji jest dla mojego męża spełnieniem. Po 17 latach służby nie dostrzegam u niego żadnych oznak wypalenia zawodowego, choć praca do łatwych nie należy - powiedziała w rozmowie z „Przełomem" Marta Bednarska.

Po awansach przyszła pora na gratulacje i życzenia od samorządowców.
- Ta rzecz, która nas łączy - was policjantów i nas samorządowców, to służba ludziom. Służymy im na co dzień, a także w porach, które zwykle służą do odpoczynku - przemawiał Andrzej Uryga, starosta chrzanowski, dziękując policjantom za ich ciężką pracę.

Listę awansowanych policjantów opublikujemy w papierowym wydaniu gazety.