Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Szybszy przejazd przez bramki na A4

17.07.2019 12:43 | 5 komentarzy | 5 889 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Nie chcesz tracić czasu przy punkcie poboru opłat w Balicach czy Mysłowicach? Stalexport wprowadził odczyt tablic rejestracyjnych, czyli tzw. videotolling.

5
Szybszy przejazd przez bramki na A4
Bramki dla videotollingu oznakowane są tak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystarczy pobrać na swój telefon komórkowy aplikację Autopay z Google Play lub App Store. Następnie zarejestrować się w aplikacji, podając numer rejestracyjny swojego pojazdu oraz kartę płatniczą, a potem korzystać z szybkich przejazdów na placach poboru opłat przez specjalnie oznakowane bramki autostradowe (dwie skrajne lewe bramki oraz jedna bramka z prawej strony placu poboru).

Przykładowo kierowcy, który jedzie z Katowic do Krakowa na placu poboru w Mysłowicach samochodem osobowym z karty płatniczej zostanie pobrana kwota 10 zł oraz kolejnych 10 zł na placu poboru w Balicach.

Uwaga! Ci, którzy mają zainstalowane urządzenie pokładowe A4Go i chcą zapłacić za przejazd przy wykorzystaniu elektronicznego poboru opłat A4Go, a jednocześnie są zarejestrowani w aplikacji Autopay powinni wyłączyć (odznaczyć) w tej aplikacji autostradę A4 Katowice-Kraków.