Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Absurdalny psi zakaz ma być wycofany

12.07.2019 18:25 | 1 komentarz | 4 903 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Chrzanów chce wycofać się z zakazu wprowadzania psów do parku miejskiego. Za zmianą regulaminu optuje burmistrz. Rada Miejska zdecyduje o tym na pierwszej sesji po wakacjach.

1
Absurdalny psi zakaz ma być wycofany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


O absurdalnym zakazie pisaliśmy zarówno na portalu przelom.pl, jak i w papierowym wydaniu gazety. Uchwałę rady miejskiej sprzed kilku lat, wprowadzającą w życie regulamin zawierający ten zapis, zaskarżyła Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Jak dowiedzieliśmy się od Elżbiety Jopek, Prokurator Rejonowej w Chrzanowie, skarga była efektem rutynowej kontroli uchwał rady.

Decyzja prokuratury nie dziwi, skoro od paru lat orzecznictwo sądów administracyjnych w tej sprawie jest jednoznaczne - generalne zakazy wprowadzania psów do miejsc publicznych są uchylane. Wiele miast już wcześnie poczyniło zmiany w swoich uchwałach, ale nie Chrzanów.

- Zakaz jest zupełnie bezsensowny. Można chodzić z psem zatłoczoną ulicą, ale nie można z nim wejść do parku - komentowali właściciele czworonogów.

Burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek, tuż po urlopie, zapoznał się ze skargą prokuratury. Postanowił zmienić kontrowersyjne zapisy uchwał rady miejskiej, nie czekając na wyrok sądu. Dziś podjął decyzję o zmianie stosownej uchwały rady. Jak zaznaczył, nie wiedział, że taki zapis obowiązuje.

- Uchwała w sprawie zmiany tego zapisu będzie głosowana na najbliższej sesji, czyli we wrześniu - powiedział burmistrz.