Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Uważaj - oszuści podszywają się pod ZUS

12.07.2019 16:58 | 1 komentarz | 3 312 odsłony | Tadeusz Jachnicki

W ostatnich dniach niektórzy otrzymali maile zatytułowane „Składka" z informacją o błędnie opłaconych składkach. Korespondencja ma pochodzić z kancelarii ZUS.

1
Uważaj - oszuści podszywają się pod ZUS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W stopce adresowej w fałszywym mailu widnieją adresy z rozwinięciem „gov.pl", których Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie używa. Każdy z maili ma dołączony załącznik, który ma zawierać informacje o błędnie opłaconych składkach.

- Ostrzegamy naszych klientów. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych wrażliwych - przestrzega Anna Szaniawska z małopolskiego ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach.

Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS.