Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Czołgi na terenie byłej kopalni Siersza. Trwa ENIGMA 2019 (ZDJĘCIA)

07.07.2019 15:01 | 10 komentarzy | 8 504 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Około 5 tysięcy osób odwiedziło wczoraj teren byłej kopalni Siersza. Na dwa dni władanie nad nim przejęli miłośnicy militariów.

10
Czołgi na terenie byłej kopalni Siersza. Trwa ENIGMA 2019 (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wojskowe pojazdy, ryk silników, tumany unoszącego się kurzu, ale także atrakcje dla dzieci, pokazy i koncerty. Na II Międzynarodowy Zlot Miłośników Militariów - Enigma 2019, zorganizowany przez Stowarzyszenie MMT, przyjechali nie tylko pasjonaci wojskowości z Polski południowej i Czech, ale także przybyły całe rodziny z okolicy. Prawie każdy chciał sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie na tle wozów bojowych, a co odważniejsi - odbyć przejażdżkę czołgiem lub wozem bojowym po pełnym dołów i pagórków placu manewrowym.

- Mamy do dyspozycji 11 hektarów po byłej kopalni Siersza. To znakomite miejsce na organizowanie tego typu imprez, choć wymagało dużo wysiłku, by przygotować plac manewrowy i teren pod obozowisko - mówi Krzysztof Kiełkowicz, główny z organizatorów zlotu.

Miejsce na zlot jest znakomite, ale pogoda niezbyt sprzyja w ten weekend miłośnikom militariów. Wieje wiatr i jest sucho. Choć strażacy zraszali plac manewrowy, po przejażdżce czołgiem każdy, kto opuszczał teren byłej KWK Siersza, wyglądał tak, jakby... przed chwilą fedrował na dole kopalni. Ale czego się nie robi dla dobrej zabawy.

Więcej o zlocie w papierowym wydaniu gazety.