Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Radio internetowe. Czy to koniec radia tradycyjnego?

02.07.2019 11:54 | 0 komentarzy | 1 487 odsłona | red

Materiał promocyjny

Wiele osób codziennie słucha radia - swoich ulubionych audycji, piosenek, bierze udział w konkursach. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość np. poza samochodem, domem czy miejscem pracy. I w takiej właśnie sytuacji przydatna jest wiedza na temat tego, że istnieje coś takiego jak radio internetowe, które daje nam znacznie więcej możliwości niż to tradycyjne. Jak działa i gdzie go szukać? Dzisiaj przedstawiamy krótki informator o radiu internetowym, co otworzy wam oczy na nowe możliwości.

0
Radio internetowe. Czy to koniec radia tradycyjnego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak działa radio internetowe?

Radio internetowe działa zupełnie inaczej niż tradycyjne. Również możemy dzięki niemu słuchać naszych ulubionych piosenek i audycji radiowych, ale może to być stacja radiowa nawet z drugiego końca świata. Działa to bowiem na zasadzie streamingu i nie ma nic wspólnego z radionadajnikami, które umożliwiają słuchanie radia na danej częstotliwości w jakichś granicach terytorialnych. Każdy fan Amy Winehouse na pewno się ucieszy, ponieważ zapewne gdzieś tam powstała jakaś stacja radiowa tylko z jej piosenkami, poświęcona jej życiu. I jest tak z większością artystów, albo tylko z konkretnymi gatunkami muzyki. Możecie wybierać i przebierać.

Do odtworzenia radia internetowego wystarczy dostęp do Internetu, a także urządzenie elektroniczne. Może to być telefon, komputer lub tablet. Cokolwiek, co połączy się z Internetem. Dzięki temu nawet bez odbiornika radiowego będziecie mogli słuchać swojej ulubionej stacji radiowej i tego, co wam daje.

Gdzie można szukać radia internetowego?

Jeśli ktokolwiek się nad tym zastanawia - niech wpisze w wyszukiwarkę Google hasło "radio online" lub "radio internetowe", a z pewnością bardzo szybko odpowie sobie na to pytanie. Jest tego bowiem mnóstwo. Nie wszystko jednak ma tyle mocy, aby mogło z tego korzystać jednocześnie dużo osób, albo po prostu mają za słabą witrynę. Warto wybierać więc takie, które są zaufane i wiemy, że naprawdę sprawdzone. Ze swojej strony możemy polecić Radio Online Pinbook. Sami nie będziecie wiedzieli czego słuchać. Jest tam bowiem wiele różnych stacji radiowych, z których będziecie mogli wybierać. RMF FM, a może Eska? A może stacja radiowa z włoskimi hitami? Jest tam najwięcej możliwości, a jednocześnie macie pewność, że cokolwiek nie włączycie - będzie działało!

Teraz już wiecie gdzie i jak korzystać z radia internetowego, a także jak ono samo działa. Pamiętajcie, że jest to legalne przedsięwzięcie, więc nie musicie się martwić. Spójrzcie - same radia udostępniają możliwość słuchania online. Dlatego się nie bójcie z tego korzystać!

Materiał promocyjny