Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Terminale POS - rozwiązanie przyjazne dla klientów

25.06.2019 10:42 | 0 komentarzy | 640 odsłon | red

Materiał promocyjny

Polska jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów pod względem płatności bezgotówkowych i nowoczesnych rozwiązań bankowych. Płatności zbliżeniowe stały się u nas popularne o wiele wcześniej niż przykładowo w Wielkiej Brytanii. Czy wiesz, czym są terminale POS? To rozwiązanie niezwykle przyjazne dla klientów. Sprawdź zalety terminali POS.

0
Terminale POS - rozwiązanie przyjazne dla klientów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym tak naprawdę są terminale POS? Z języka angielskiego skrót POS oznacza point of sale, czyli w luźnym tłumaczeniu punkt sprzedaży, punkt handlowy. Terminal POS służy do autoryzacji płatności bezgotówkowych. Wystarczy, że posiadamy kartę płatniczą, kartę kredytową lub smartfon z technologią NFC czy też aplikację obsługującą płatności BLIK - po zbliżeniu do terminala POS. Jeszcze kilka lat temu, sprzedawca udostępniał klientowi terminal, a kupujący musiał przeciągnąć kartę kredytową przez odpowiednie miejsce w urządzeniu po to, by dane płatnicze zostały sczytane poprzez chip. Następnie posiadacz karty składał podpis na wydruku potwierdzający płatność. Dzisiaj to już przeżytek.

Nowoczesne terminale

Obecnie nowoczesne terminale używane w sprzedaży czy świadczeniu usług posiadają wiele przydatnych dla klientów funkcji. Coraz częściej wykorzystują nie tylko połączenia GPRS, ale także technologię internetową, co sprzyja korzystaniu z POS dosłownie w każdym miejscu i w każdym rodzaju biznesu. Spójrzmy na przykład na mobilne terminale popularne wśród przedsiębiorców świadczących usługi z dojazdem do klienta. Parę lat temu takie rozwiązanie nie wchodziło w grę, przez co niektóre usługi były mocno ograniczone. Teraz właściciel czy też pracownik firmy może przyjąć płatność zaraz po wykonaniu usługi. To bardzo przydatna funkcja dla fryzjerów, kosmetyczek, fizjoterapeutów i wielu innych branż wykonywanych w “terenie”.

Mówiąc o terminalu mobilnym POS, należy zwrócić uwagę na jego zalety nie tylko dla właścicieli firm, ale również dla klientów. Coraz rzadziej nosimy przy sobie gotówkę, a będąc w domu tym bardziej nie znajdziemy w pobliżu bankomatu. Na szczęście potrzeby związane z płatnościami bezgotówkowymi rozumieją nie tylko klienci i firmy, ale również firmy specjalizujące się w procesowaniu transakcji za pomocą najpopularniejszych kart płatniczych oraz dostarczające sprzęt i oprogramowanie dla usług biznesowych. Jeśli chcesz poznać, jakie rozwiązania proponują tego typu firmy, sprawdź terminale POS w pep.pl

Więcej zalet nowoczesnych terminali POS

Obecnie używane terminale POS mają dodatkowe funkcje doceniane przez klientów. Mowa np. o usłudze cashback. Dzięki cashback możemy wypłacić gotówkę w punktach sprzedaży, sklepach, stacjach benzynowych używających terminali płatniczych. Wystarczy, że podczas zakupów, przy kasie zaznaczymy, iż wraz z zapłatą, chcemy również wypłacić pieniądze. Musimy oczywiście przy tym użyć karty płatniczej lub płatności zbliżeniowych poprzez Smartfon z NFC. Co więcej, cashback jest zupełnie darmową usługą. Jeśli chcesz poznać więcej walorów nowoczesnych terminali, zobacz artykuł "5 zalet posiadania terminali POS?"

Materiał promocyjny