Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Krwiodawcy dostali odznaczenia (WIDEO)

19.06.2019 18:30 | 1 komentarz | 4 215 odsłony | Marek Oratowski

Z okazji swojego święta członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy ZG Janina spotkali się w środę w libiąskiej kopalni. Czworo z nich dostało odznaczenia.

1
Krwiodawcy dostali odznaczenia (WIDEO)
Odznaczeni krwiodawcy z prezesami libiąskiego klubu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Spotkania z okazji przypadającego w połowie czerwca Światowego Dnia Krwiodawcy stały się w Libiążu tradycją. Do klubu należy już ponad sto osób. Oznaki PCK "Zasłużony dawca krwi" II stopnia przy tej okazji dostali: Barbara Waligóra, Barbara Rozmus, Bartosz Skowronek i Paweł Chrostowski. Oddali ponad 10 litrów płynu ratującego życie.

Na spotkaniu pojawił się wątek zagrożenia likwidacją - z powodów finansowych - terenowego oddziału poboru krwi w chrzanowskim szpitalu. Prezes klubu Czesław Toporek wspomniał, że toczą się rozmowy w sprawie jego uratowania. Pomoc zadeklarował m.in. świeżo upieczony libiąski poseł Krzysztof Kozik.

- W zamian ma funkcjonować punkt mobilny, czyli autobus. Jednak on nie załatwi wszystkiego. Członkowie klubów mogą się jakoś zorganizować na jeden termin, ale na pewno w takiej sytuacji stracilibyśmy indywidualnych krwiodawców - przestrzegał obecny na spotkaniu Wojciech Heitzman, prezes Zarządu Rejonowego PCK w Chrzanowie.