Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Młodzież z powiatu chrzanowskiego posprzątała Beskidy

17.06.2019 12:45 | 0 komentarzy | 1 167 odsłona | Marek Oratowski

W miniony weekend młodzi ludzie ze Szkolnych Kół Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego na zakończenie akcji sprzątania Beskidów zbierali śmieci zostawione przez turystów w rejonie Magurki Wilkowickiej.

0
Młodzież z powiatu chrzanowskiego posprzątała Beskidy
Uczniowie przy upalnej pogodzie sprzątają szlaki fot. Remigiusz Lichota
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W góry wyruszyło 228 osób. Oprócz młodzieży z powiatu chrzanowskiego stawili się też m.in. uczniowie z Kęt, Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej. Chrzanowskie grupy sprzątały dwa szlaki rozpoczynające się w Międzybrodziu Bialskim oraz w Czernichowie, a więc czerwony i niebieski. Wszystkie grupy spotkały się przy do schronisku na Magurce Wilkowickiej, gdzie był czas na ognisko z kiełbasami.

W całej akcji sprzątania Klimczoka (27 kwietnia), Babiej Góry (18 maja) oraz Magurki Wilkowickiej uczestniczyła młodzież z dziewięciu Szkolnych Kół Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddziału w Chrzanowie (SKK PTT „Górskie Luszaki" przy Szkole Podstawowej w Luszowicach, SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 4 w Trzebini, SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chrzanowie, SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie, SKK PTT „Raki" przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chrzanowie, SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Myślachowicach, SKK PTT przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, SKK PTT przy 1 Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie, SKK PTT przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie).

"Przełom" byl patronem medialnym akcji.