Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Proponujemy Wam do poczytania na weekend

31.05.2019 12:43 | 0 komentarzy | 574 odsłony | Redakcja

W bieżącym numerze "Przełomu" trzy teksty poświęciliśmy ważnej sprawie. Rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce i jej lokalnym odpryskom. Piszemy też o drożyźnie na lokalnych straganach. Zapraszamy do lektury.

0
Proponujemy Wam do poczytania na weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szok dla wszystkich

Historyk Jerzy Jura współzałożyciel i działacz nauczycielskiej Solidarności w Trzebini w rozmowie z Grażyna Kaim tłumaczy, dlaczego wynik czerwcowych wyborów z 1989 r. był szokiem i dla rządzących i dla opozycji.


Skreślaj wszystkich, których nie lubisz

 

Lucjan Siewiorek przypomina w jaki sposób, dlaczego i na kogo głosowaliśmy w czerwcu 1989 r. Wyjaśnia też, dlaczego ludzie, których wybory nigdy nie interesowały, nagle poczuli, że te są naprawdę ważne.


My - rocznik`89

Natalia Feluś mieszkanka os. Niepodległości w Chrzanowie wysłuchała wspomnień z dzieciństwa czterech swoich rówieśniczek z różnych zakątków miasta. Łączy je rok urodzenia. 1989.


Pietruszka droższa od schabu

Warzywa na wiosnę zawsze drożeją. To standard. Ale w tym roku ceny drastycznie poszybowały w górę. Kapusty o 600 procent, ziemniaków o 300 procent. Co jeść? Jak długo potrwa drożyzna?


 


Powyższe materiały znajdziecie w bieżącym (04) wydaniu tygodnika "Przełom", dostępnym w punktach sprzedaży oraz w wersji PDF tutaj.

Znasz kogoś interesującego, kogo przygody mogą zachwyć innych? A może sam masz niespotykane hobby? Skontaktuj się z nami, zostań bohaterem jednego z naszym materiałów - gazeta@przelom.pl z dopiskiem temat dla Przełomu.