Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Kult wraca po latach na ziemię chrzanowską

31.05.2019 08:00 | 5 komentarzy | 4 959 odsłony | Michał Koryczan

W 1998 roku zespół założony przez Kazika Staszewskiego dał koncert w Trzebini choć dopiero za drugim podejściem. Wszystko przez pogodę...

5
Kult wraca po latach na ziemię chrzanowską
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aż trudno uwierzyć, że wkrótce minie już 21 lat od tamtego wydarzenia. Kult pojawił się w Trzebini nieco ponad miesiąc od premiery dziesiątego albumu formacji „Ostateczny krach systemu korporacji". Albumu znanego choćby z takich kawałków jak: „Lewy czerwcowy" i „Gdy nie ma dzieci", które można było usłyszeć we wszystkich stacjach radiowych.

Kazik i spółka mieli pierwotnie wystąpić 13 czerwca, podczas czwartych Dni Trzebini. Miłośnicy rocka (w tym ja), trzy godziny czekali, przy padającym deszczu na występ Kultu. Nie doczekali się. O godz. 22 ogłoszona została nowina, że koncertu nie będzie.

„Oficjalny komunikat głosił, że na decyzję o dowołaniu występu Kultu wpłynęły względy bezpieczeństwa (zamoknięta scena, na której muzycy nie zdecydowali się zagrać)" - mogliśmy przeczytać w 24. numerze „Przełomu" z 1998 r.

Muzycy obiecali wówczas, że jeszcze tu kiedyś zagrają. Słowa dotrzymali. Kilka tygodni później (dokładnie 2 sierpnia) Kult dał koncert na placu przy ul. Ochronkowej. Dla mnie szczególny, bo po raz pierwszy mogłem go posłuchać na żywo.

Po 21 latach Kult ponownie wystąpi na ziemi chrzanowskiej. Legendarna grupa rockowa jest główną gwiazdą tegorocznych Dni Chrzanowa. Początek koncertu w niedzielę, o godz. 20.30. Miejmy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez takich niespodzianek jak w 1998 r.