Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Porównywarka OC – porównaj ceny polis OC samochodu w kilka minut!

30.05.2019 14:16 | 0 komentarzy | 1 069 odsłona | red

Materiał promocyjny

Sprawdź, który ubezpieczyciel ma dla Ciebie najlepszą polisę OC – skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń i wykup polisę, która będzie jeszcze tańsza!

0
Porównywarka OC – porównaj ceny polis OC samochodu w kilka minut!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) są obowiązkowe – polisę tego rodzaju musi posiadać każdy właściciel samochodu. Zadaniem OC jest wówczas ochrona przed finansowymi skutkami wywołanych zdarzeń drogowych, których koszty mogą iść nawet w setki tysięcy złotych. Za pokrycie strat nie płacimy wtedy z własnej kieszeni, ponieważ wszystko pokrywa ubezpieczyciel.

Za brak polisy OC grozi wysoka karanawet do 4500 złotych wtedy, gdy nie wykupimy polisy powyżej 14 dni od wygaśnięcia poprzedniej. Warto więc pamiętać o tym, by ubezpieczenie kupić na czas. Co więcej, gdy w trakcie okresu bez ubezpieczenia wywołamy kolizję lub wypadek, za pokrycie ich skutków będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Średnia cena za polisę OC to obecnie około 900 złotych. Nic więc dziwnego, że kierowcy szukają dróg, aby zapłacić za nią jak najmniej. Najlepszym sposobem, aby wybrać najtańszą polisę, jest porównywarka OC!

Porównywarka OC – szybki sposób na tanie ubezpieczenie

Dzisiaj coraz więcej kierowców decyduje się na korzystanie z porównywarek ubezpieczeń, aby samodzielnie wyszukać najkorzystniejsze dla nich polisy. Wystarczy tylko parę minut, aby dowiedzieć się, u którego ubezpieczyciela będziemy mogli zapłacić za nie najmniej – kalkulację można wykonać bezpłatnie i w dowolnym momencie.

Porównywarka OC to najczęściej używana porównywarka ubezpieczeń, za pomocą której możemy sprawdzić ceny polis komunikacyjnych OC. Przy ich zakupie głównie liczy się cena, dlatego kierowcy najczęściej kupują taką, która jest po prostu najtańsza.

Wraz z porównywarką OC możemy we własnym zakresie sprawdzić koszty polis – nie musimy udawać się wtedy do agenta ubezpieczeniowego, ponieważ polisy porównamy samodzielnie w zaciszu swojego domu.

Najważniejsze zalety porównywarek OC:

  • Możliwość porównania polis w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

  • Przejrzysta prezentacja najtańszych ubezpieczeń OC w jednym miejscu.

  • Mniejsze koszty polisy OC – oszczędność nawet kilkuset złotych.

  • Oszczędność czasu dzięki kalkulacji w kilka minut.

  • Możliwość wykupienia ubezpieczenia przez internet.

Jak obliczyć koszt polisy z porównywarką OC?

Wyliczenie opłaty za polisę komunikacyjną OC z użyciem kalkulatora ubezpieczenia samochodu porównywarki jest naprawdę bardzo łatwe, szybkie i wygodne. Jak to zrobić?

Na stronie internetowej porównywarki wybieramy interesujący nas rodzaj polisy, w tym przypadku OC, a następnie przechodzimy do formularza, w którym wpisujemy wymagane dane. Są to takie same dane, które podajemy podczas wyliczania kosztów polisy u agenta lub bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Informacje potrzebne do wykonania kalkulacji OC:

  • Dane o samochodzie – marka, model, rocznik, typ paliwa, skrzyni biegów, wersja pojazdu, aktualny przebieg i szacowany przebieg, data kupna pojazdu i jego pierwszej rejestracji, informacje o badaniach technicznych, informacje o własności i sposobie używania pojazdu i inne.

  • Dane o ubezpieczeniu – data, od której polisa ma obowiązywać, informacje o poprzednim ubezpieczycielu, liczba lat bezszkodowej jazdy, informacje o ewentualnym udziale własnym i amortyzacji i inne.

  • Dane o właścicielu samochodu – data urodzenia, płeć, stan cywilny, miejsce zamieszkania, wykonywany zawód, data uzyskania prawa jazdy, informacja o liczbie posiadanych dzieci i inne.

Dodatkowo porównywarka OC może poprosić nas o podanie numeru telefonu oraz danych osobowych – informacje te są wymagane przez niektórych ubezpieczycieli w celu wykonania dokładnej kalkulacji.

Po wprowadzeniu wszystkich wymaganych danych do porównywarki już po około minucie możemy otrzymać gotową kalkulację przygotowaną specjalnie dla nas. Porównywarka najczęściej prezentuje oferty od najtańszych do najdroższych, dlatego od razu możemy zobaczyć, w którym towarzystwie zakupimy OC bez przepłacania.

Co więcej, przez internet można także wykupić polisę OC bez wychodzenia z domu! To wygodna opcja dla tych kierowców, którzy wolą zawrzeć umowę od ręki – bez konieczności udawania się do agenta ubezpieczeniowego czy placówki towarzystwa. To też najszybszy sposób, by kupić ubezpieczenie na ostatni moment!

Porówneo.pl – sprawdź cenę swojej polisy OC już teraz!

Chcesz dowiedzieć się, które towarzystwo ubezpieczeniowe może zaoferować Ci najtańszą polisę? Skorzystaj już teraz z porównywarki ubezpieczeń Porówneo.pl!

Porównywarka OC dostępna na stronie internetowej Porówneo.pl pozwala na błyskawiczne sprawdzenie kosztów polisy OC u najpopularniejszych ubezpieczycieli, w tym takich jak PZU, Link4, Aviva, Ergo Hestia You Can Drive, Generali, MTU24, Proama czy Benefia. Wykonanie dokładnej kalkulacji zajmuje zaledwie kilka minut – potem od razu można przejść na stronę ubezpieczyciela, aby wykupić wybraną polisę.

Wraz z Porówneo.pl można sprawdzić także koszty innych polis, w tym polisy AC, NNW, a także ubezpieczeń turystycznych.

Chcesz dowiedzieć się, które ubezpieczenie OC będzie najtańsze? Skorzystaj już teraz z porównywarki Porówneo.pl, aby sprawdzić, która polisa będzie dla Ciebie najlepsza!

Materiał promocyjny