Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Nasi strażacy wbiegli na 49. piętro w bojowym umundurowaniu

29.05.2019 16:30 | 2 komentarze | 2 726 odsłony | Marek Oratowski

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach w najwyższym budynku w Polsce - Sky Tower we Wrocławiu. Sukcesy w tej imprezie zaliczyli reprezentanci powiatu chrzanowskiego.

2
Nasi strażacy wbiegli na 49. piętro w bojowym umundurowaniu
Druhny z drużyny Chrzanowskie Ogary na mecie, czyli ostatnim piętrze wieżowca Sky Tower fot. Fb Ogary Powiatu Chrzanowskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody polegały na indywidualnym pokonaniu 49 pięter budynku w pełnym umundurowaniu bojowym z maską twarzową oraz aparatem ochrony dróg oddechowych. Zawodnicy mieli do przebycia 1142 schody z metą na wysokości 212 metrów.

W imprezie uczestniczyła drużyna Ogary Powiatu Chrzanowskiego, złożona z przedstawicieli OSP. Najwyżej uplasowała się Katarzyna Brzóska z OSP Chrzanów. Z czasem 17 minut i 40 sekund zajęła drugie miejsce w kategorii kobiet.

Inna reprezentantka powiatu chrzanowskiego Izabella Prochal-Kuchcińska zajęła czwartą lokatę wśród pań. W zawodach uczestniczyła też ich koleżanka Sylwia Mazgaj.

Druhowie Marcin Zelech i Paweł Zelech wzięli udział w rywalizacji strażaków bez munduru bojowego. Uplasowali się w połowie stawki.

By szlifować formę, wszyscy przed zawodami trenowali w CH Max w Chrzanowie.