Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Wisła zatrzymała lidera z Libiąża

26.05.2019 18:27 | 2 komentarze | 4 477 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 19:27

AKTUALIZACJA

Zawodnicy Wisły Jankowice pokonali MKS Libiąż, w niedzielnym meczu chrzanowskiej A-klasy. Kolejnej porażki doznał Świt Krzeszowice, grający w krakowskiej okręgówce.

2
Wisła zatrzymała lidera z Libiąża
Przy piłce Beniamin Łuczak, kapitan MKS Libiąż
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Klasa okręgowa - Kraków II

Świt Krzeszowice - Wiślanie II Jaśkowice 2-3
Krzeszowiczanie ponieśli siódmą porażkę w rundzie wiosennej. Tym razem ulegli rezerwom trzecioligowych Wiślan Jaśkowice.
Sytuacja Świtu w tabeli robi się coraz trudniejsza. Jesli swój mecz ligowy wygra Prokocim Kraków (spotkanie z Bronowianką Kraków odbędzie się w środę, 30 maja), to zespół z Krzeszowic znajdzie się w strefie spadkowej.


Klasa okręgowa - Wadowice

Niwa Nowa Wieś - Nadwiślanin Gromiec 2-1


Klasa A - Chrzanów

Wisła Jankowice - MKS Libiąż 4-3
Lider rozgrywek poniósł trzecią porażkę w sezonie. Tym razem sposób na drużynę z Libiąża znalazła ekipa z Jankowic. Wisła zwyciężyła po zaciętym spotkaniu, w którym padło aż siedem bramek.
- W zespole była duża mobilizacja. Dla nas był to prestiżowy mecz. Po tych wszystkich przejściach chłopaki chcieli się pokazać. Powalczyli i wyszarpali zwycięstwo. Łatwo nie było, bo choć wyszliśmy na prowadzenie, to do przerwy Libiąż wygrywał 2-1. Zdołaliśmy jednak odwrócić losy spotkania. Wynik tylko pokazuje, jaki potencjał drzemie w naszej drużynie - mówi Marek Bajorek, prezes klubu z Jankowic.
Potknięcie lidera ucieszyło szczególnie trenera i zawodników drugiego w tabeli Startu Kamień, którzy w ten weekend nie grali, bo ich mecz z Koroną Lgota został przełożony.
Warto wspomnieć, że ekipę Startu czeka jeszcze ligowy pojedynek w Jankowicach (w sobotę, 8 czerwca).

UKS Dulowa - Ciężkowianka Jaworzno 2-3