Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rowerowa niedziela szlakiem miejsc papieskich (WIDEO)

26.05.2019 18:00 | 1 komentarz | 3 127 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Słoneczna pogoda, łatwa trasa rowerowa, czegóż chcieć więcej? Nic dziwnego, że prawie 180 cyklistów wzięło udział w zlocie rowerowym "Wędruj z nami papieskimi szlakami".

1
Rowerowa niedziela szlakiem miejsc papieskich (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rowerzyści wystartowali o godzinie 10:00 z Placu Tysiąclecia w Chrzanowie. Trasa liczyła 14 kilometrów i prowadziła m.in. przez klasztor salwatorianów w Trzebini, Pilę Kościelecką, okolice Chechła aż do mety w zajeździe Nawsie w Bolęcinie. Tam nieco zmęczeni i wygłodniali uczestnicy wyprawy ustawili się w długiej kolejce po ciepły posiłek - zapiekanki bolęcińskie.

W rowerowej wycieczce wzięli udział i starsi, i młodsi.
- Dziś trasę pokonuję razem z trójką dzieci - Hanią, Brunem i Adasiem - powiedziała nam Aleksandra Przybyś z Bolęcina.

Najmłodszy z trójki, zaledwie 2,5-letni Adaś, jechał na rowerze z mamą, w foteliku. Czwarta pociecha pani Aleksandry - 10-miesięczny Samuel, pozostał w domu z tatą.

- Gdy tylko trochę jeszcze podrośnie, będziemy jeździć już całą rodziną - zapowiada bolęcinianka.

Zlot rowerowy zorganizowało na zlecenie powiatu Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów.

Materiał powstał w ramach projektu „InForMe 2.0 – Działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych”, realizowanego przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.