Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Eurowybory. IPSOS prowadzi dziś badanie exit poll także w Trzebini

26.05.2019 14:00 | 0 komentarzy | 2 764 odsłony | Alicja Molenda

Ankieterki Pracowni Badawczej Ipsos Polska pracują w SP nr 4 w Krystynowie-Trzebini. Tutaj mieści się jeden z wybranych do tego badania lokali wyborczych. 

0
Eurowybory. IPSOS prowadzi dziś badanie exit poll także w Trzebini
Marzena Stalmaska-Wojtas i Karolina Fornal w imieniu IPSOS prowadzą badanie przy lokalu wyborczym w Trzebini-Krystynowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zanim oficjalne rezultaty wyborów ogłosi Państwowa Komisja Wyborcza, zaprezentowane zostaną wyniki tzw. sondażu exit poll. Poznamy go o godz. 23.

Tego rodzaju badanie przeprowadzane jest przez instytuty badawcze w dniu wyborów. Po wyjściu z lokalu wyborczego respondenci pytani są o to, na kogo oddali swój głos,. Na podstawie exit poll podawane są pierwsze, przybliżone wyniki wyborów. Sondaże zlecane są przez stacje telewizyjne i inne media. Ipsos prowadzi dzisiaj sondaż exit poll dla TVN, TVP i Polsatu.

Ankieta Ipsos ma dwie strony. Na pierwszej osoby, które zgadzają się na udział w badaniu, zaznaczają jak zagłosowały. Na drugiej stronie ankiety są pytania o preferencje we wcześniejszych wyborach (prezydenckich i do paralamentu), są także pytania dotyczące danych demograficznych.