Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Jubileusz 50-lecia w Gaju. Wszystko zaczyna się od przedszkola

25.05.2019 12:21 | 2 komentarze | 1 745 odsłona | Agnieszka Filipowicz

Półwiecze istnienia obchodziło Przedszkole Samorządowe nr 6 w Gaju. Wiek sędziwy jak dla przedszkola, ale pomysłów i energii, niczym u kilkulatka, w tej placówce nie brakuje.

2
Jubileusz 50-lecia w Gaju. Wszystko zaczyna się od przedszkola
Jubileuszowy tort na 50-lecie przedszkola spodobał się przedszkolakom i zaproszonym gościom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Przede wszystkim kadra pedagogiczna jest siłą tego przedszkola. Dlatego zdecydowaliśmy się tu posłać córkę. Dużo tu się dzieje. Dzieci co rusz występują podczas różnych gminnych imprez kulturalnych. To się nam podoba - oceniają Agnieszka i Tomasz Bożkowie z Sierszy, którzy zdecydowali się dowozić do Gaja swoją córkę Kornelię.

Rodzice Kornelii oczywiście byli obecni na jubileuszowej uroczystości, w której uczestniczyli również samorządowcy gminni i powiatowi oraz przedstawiciele trzebińskich instytucji kultury.

Dyrektor przedszkola, Jadwiga Iwona Kiełbus, odebrała mnóstwo kwiatów, gratulacji i życzeń. Były występy artystyczne dzieci i ogromny tort. Wcześniej dyrektorka przypomniała długą historię przedszkola.
Najpierw rok 1969, kiedy to władze górnicze KWK Siersza zainicjowały powstanie tej placówki. Historia przedszkola obfituje w wiele wydarzeń, nagród, zrealizowanych programów. "Przedszkole w Ruchu" czy "Zielone przedszkole" to tylko niektóre z tytułów przyznanych tej placówce.

Wszystko zaczyna się od przedszkola. To hasło widnieje na profilu facebookowym trzebińskiej "szóstki".
Prawdę w nim zawartą potwierdził podczas jubileuszu Adam Potocki, składając gratulacje dyrektorce placówki.
- Przedszkole oswoiło mnie z wystąpieniami publicznymi. Dobrze jest chodzić do przedszkola - powiedział.
Na przykład do takiego, jak w Gaju.