Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Podwójny rocznik szturmuje szkoły średnie. Którą najbardziej?

22.05.2019 17:06 | 4 komentarze | 5 174 odsłon | Alicja Molenda

Absolwenci ostatnich klas gimnazjów i klas ósmych podstawówek, do 10 czerwca mają czas na zarejestrowanie się w systemie rekrutacyjnym do szkół branżowych (zawodówek), liceów i techników powiatu chrzanowskiego.

4
Podwójny rocznik szturmuje szkoły średnie. Którą najbardziej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ewa Szydłowska-Koryczan, dyrektor wydziału edukacji chrzanowskigo starostwa, na bieżąco monitoruje system rekrutacyjny.

- Rejestracji jest oczywiście znacznie więcej niż w poprzednich latach, bo mamy do czynienia z tzw. podwójnym rocznikiem. Bardzo duże jest zainteresowanie Zespołem Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Będziemy się naradzać, jak w tej sytuacji uniknąć w nim dwuzmianowości. Cieszymy się, że nieco większe niż w latach ubiegłych jest zainteresowanie szkołami branżowymi (zawodowymi) - informuje.

W "ekonomiku" kierunkami, które budzą duże zainteresowanie są technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali ze specjalnością policyjną oraz analityk ze specjalnością kryminalną. Wprowadzone na nich innowacje pedagogiczne bazujące m.in. na świetnie wyposażonej pracowni chemicznej, bardzo zaprocentowały. Sporo podań jest też do klasy technik żywienia.

- Zależy nam, aby tegoroczni absolwenci dostali się do wymarzonej szkoły tak jakich starsi koledzy, choć jest ich dużo więcej - deklaruje Renata Bębenk dyrektor szkoły.

Każdy absolwent może startować do  trzech placówek. Po 10 czerwca system rekrutacyjny pokaże jak rozłożyło się ich zainteresowanie pomiędzy szkoły i specjalności. Od 21 do 25 czerwca będzie czas na dostarczenie dokumentów (świadectw ukończenia i zdanych egzaminów). Ogłoszenie wyników przewidywane jest 28 czerwca.

Podczas tegorocznej rekrutacji oblegane będą na pewno także popularne wśród lokalnych absolwentów licea krakowskie. Chcąc tam się uczyć, trzeba wziąć pod uwagę, że zawsze było w nich ciasno, teraz będzie jeszce trudniej się tam dostać, dlatego warto mieć mocną, lokalną alternatywę licealną.