Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W niedzielę można będzie zwiedzić kuźnię i halę montażową Fabloku

15.05.2019 16:00 | 1 komentarz | 3 528 odsłony | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 10:00

AKTUALIZACJA

Już 19 maja chętni wejdą na teren fabryki, która ostatnio zmieniła właściciela. Trzeba się wcześniej zapisać w chrzanowskim muzeum, bo liczba miejsc jest ograniczona.

1
W niedzielę można będzie zwiedzić kuźnię i halę montażową Fabloku
Po zakładzie oprowadzą chętnych byli pracownicy Fabloku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę 18 maja w Domu Urbańczyka odbędzie się "Noc muzeów", związana ze 100-leciem założenia fabryki. Dzień później planowany jest spacer śladami Fabloku (po Kolonii Fabrycznej i Rospontowej). Jednak to nie jedyna atrakcja.

- Dostaliśmy wczoraj zgodę nowego właściciela fabryki Marcina Mistarza, prezesa firmy Martech Plus, na wejście 19 maja na teren zakładu trzech zorganizowanych grup, liczących ze względów bezpieczeństwa po 30 osób. Planowane jest zwiedzanie kuźni i hali montażowej. Oprowadzać będą byli pracownicy. Rozpoczęcie o godzinie 12, 14 i 16. Trzeba jednak wcześniej się u nas zapisać osobiście lub telefonicznie. Zapisy przyjmujemy do wyczerpania miejsc - poinformował nas w środę Zbigniew Mazur, dyrektor Muzeum w Chrzanowie.

Osoby, które nie zmieszczą się na listę, przejdą śladami zakładu poza jego terenem. Jak się dowiedzieliśmy, zapisy już się zakończyły.

W niedzielę można się też będzie przejechać pociągiem retro.

Ludzie:

Zbigniew Mazur

Zbigniew Mazur

Kustosz i dyrektor Muzeum w Chrzanowie.