Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Chechło - kolejna perełka w powiatowej kolekcji już otwarta (WIDEO)

27.04.2019 19:30 | 20 komentarzy | 8 119 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Leżący na pograniczu Trzebini i Chrzanowa zalew Chechło dziś otworzył oficjalnie swe podwoje po efektownej przebudowie, dofinansowanej z pieniędzy unijnych. Pogoda nie dopisała, ale dla tych, co mimo kapryśnej aury zdecydowali się tu dziś przybyć, atrakcji nie brakowało.

20
Chechło - kolejna perełka w powiatowej kolekcji już otwarta (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Jak zwykle przy tego rodzaju wydarzeniach, otwarcie rozpoczęło się od części oficjalnej i przemówień. Jako że w realizację przebudowy zaangażowanych było kilka samorządów lokalnych - gmina Trzebinia, Chrzanów oraz powiat, szpaler oficjeli do symbolicznego przecięcia wstęgi był długi. Na szczęście długa była również wstęga, więc miejsca dla nikogo nie zabrakło.
- Winniśmy się dzisiaj radować i czerpać to piękno płynące z natury pełną piersią - przemawiał z emfazą burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk.
Nie omieszkał dodać, że samorządom udało się wspólnie "tchnąć świeżego, nowego ducha" w ten ośrodek.
Burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek chwalił z kolei Chechło jako miejsce wycieczek, rodzinnych spacerów, a także bardzo często - pierwszych randek.
Zaś członek zarządu powiatowego Adam Potocki zapowiedział rozszerzenie sieci ścieżek rowerowych i ciągów pieszych w tej okolicy.
Po oficjalnych przemówieniach przyszła pora na zabawę. Konkursy zręcznościowe, maraton zumby, puszczanie baniek, przejazdy pociągiem Chrzanolandii przyciągnęły całe rodziny.
- Bardzo mi się tu podoba. To idealne miejsce dla dzieci, bardziej niż Balaton - chwaliła ośrodek Barbara Kramarczyk z Trzebini, która wraz z pociechami przybyła na otwarcie Chechła.