Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pytania o przyszłość Polski w Unii

24.04.2019 07:24 | 2 komentarze | 1 870 odsłona | Alicja Molenda

Kandydat Koalicji Europejskiej do Europarlamentu z ramienia SLD Andrzej Szejna spotkał się we wtorek z sympatykami w Chrzanowie.

2
Pytania o przyszłość Polski w Unii
Na spotkaniu w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestników interesowało głownie to, czy zdaniem byłego wiceministra i byłego europosła, Polsce grozi wyjście z Unii Europejskiej.

- Zapewniam, że jeśli wybory do Parlamentu Europejskiego i Sejmu RP wygra Koalicja, to takiego zagrożenia nie ma. Nie pozwolimy na to PiS-owi. Wyjście Polski z UE byłoby klęską taką samą jak II wojna światowa. Deklaruję też, że jeśli zostanę wybrany, w Chrzanowie powstanie moje biuro i tak jak będąc europosłem europosłem w kadencji 2004-2009, będę promował ludzi młodych umożliwiając im wyjazdy szkoleniowe do Brukseli - zapewnił A. Szejna.

A. Szejna startuje miejsca 3. z listy Koalicji Europejskiej w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Obecnie jest radcą prawnym. Prowadzi własną kancelarię prawniczą i doradczą. W Europarlamencie w kadencji 2004-2009 był wiceprzewodniczącym komisji stanowienia prawa. Był wiceministrem w UKIE i wiceministrem gospodarki.