Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zasadzą warzywa i posmakują ziemniaków po cabańsku

18.04.2019 21:00 | 1 komentarz | 3 499 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Ekologia i kultura mogą być sobie bliskie. Okazją, by się o tym przekonać, będzie kolejna edycja Qlturalnego Warzywniaka w Chrzanowie. 26 kwietnia o godzinie 10 na pasażu za domem kultury będzie można też posmakować ziemniaków po cabańsku.

1
Zasadzą warzywa i posmakują ziemniaków po cabańsku
Marta Artymiak zapewnia, że już wkrótce w betonowych kregach na pasażu zrobi się zielono
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Teraz w betonowych donicach na pasażu można zobaczyć głównie drzewka owocowe. Ale już wkrótce zaczną tu rosnąć warzywa i zioła.

- Akcja z roku na rok cieszy się większą popularnością. Do udziału w niej zgłaszają się do nas szkoły i przedszkola. Dołączają też seniorzy - mówi Marta Artymiak, zastępca kierownika Działu Animacji Kultury w MOKSiR w Chrzanowie.

Gdy 3 lata temu powstawał miniogródek na pasażu, obawiano się, że będzie tu dochodziło do kradzieży i dewastacji. Obawy nie potwierdziły się.  Roślin nikt nie kradnie, co najwyżej jakiś mieszkaniec urwie sobie trocę natki pietruszki czy tymianku.

Qlturalnemu warzywniakowi w tym roku towarzyszyć w tym roku będą warsztaty zakładania miniogrodów. Nie zabraknie też porad, jak założyć przydomowy kompostownik.
- W tym roku do partnerów akcji dołączył po raz pierwszy Bank Żywności. Wspólnie planujemy prelekcję na temat - co zrobić z resztkami jedzenia. Bo niekoniecznie musimy je wyrzucać - dodaje Marta Artymiak.
Smacznym punktem Qlturalnego Warzywniaka będzie degustacja ziemniaków po cabańsku przygotowanych przez MOKSiR.