Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wykrzyczeli, że chcą podwyżek dla nauczycieli i zmian w oświacie (WIDEO)

16.04.2019 20:55 | 27 komentarzy | 8 293 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 21:32

Nauczyciele, rodzice i uczniowie zebrali się we wtorkowy wieczór na Placu Tysiąclecia, by poprzeć strajkujących pracowników szkół. Niektórzy mieli ze sobą transparenty.

27
Wykrzyczeli, że chcą podwyżek dla nauczycieli i zmian w oświacie (WIDEO)
Spotkanie odbyło się na Placu Tysiąclecia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowiska nauczycielskiego i rodziców nie tylko z Chrzanowa, ale także z Trzebini, Libiąża, Babic, Jaworzna. Wielu miało ze sobą lub na sobie wykrzykniki, będące symbolem nauczycielskiego strajku. A także transparenty. Na przykład nauczyciele z SP nr 1 w Chrzanowie przyszli z napisem "MEN mnie mnie".

Na początku pojawiły się problemy z nagłośnieniem, nie było też za bardzo chętnych do zabrania głosu poza organizatorami. Potem jednak sporo osób wyraziło swoje zdanie, wyrażąjąc solidaność ze strajkującymi.
Nie zabrakło akcentów rozrywkowych, jak śmieszny wiersz, przeróbki piosenek lub podskakiwanie zebranych, którzy skandowali przy tym" kto nie skacze, ten jest Szydło". Była to aluzja do odbywającego się kilka ulic dalej spotkania z wicepremier ds. społecznych.

- Panie Jarku, opamiętaj się, daj tym ludziom te pieniądze. One się im należą - powiedział do mikrofonu starszy mężczyzna.

- Jestem tegoroczną maturzystką. Szczerze mówiąc mam dość bycia argumentem przeciwników strajku cały czas mówiących, że nauczyciele się nami nie przejmują, ale liczy się tylko ich własne dobro. Mam dość mówienia, że powinni się wykazać przyzwoitością. Bo jedyną grupa, która powinna wykazać się przyzwoitością jest grupa rządząca - po tych słowach córki nauczycieli z Libiąża rozległy się brawa.

- To przerażąjące, co nasi rządzący będą chcieli tłuc dzieciom do głowy. Gdy przeczytałam podstawę programową wydawało mi się, że wróciły czasy wczesnej komuny - stwierdziła prowadząca spotkanie Maria Kuc. W przeszłości uczestniczyła w Chrzanowie w protestach KOD-u. Zapewniała nas jednak, że spotkania nie firmowała żadna organizacja.

Wielu było oburzonych internetowym hejtem, jaki w ich ocenie spadł na nauczycieli w ostatnich dniach. Spotkanie trwało około godziny. Niektórzy jego uczestnicy byli jedynie rozżaleni, że zabrakło na nim więcej przedstawicieli władz samorządowych (w grupie nauczycieli stała m.in. wiceburmistrz Chrzanowa Jolanta Zubik).