Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W pół godziny z Trzebini do Czechowic-Dziedzic

03.04.2019 14:00 | 13 komentarzy | 8 301 odsłon | Anna Jarguz

Tylko tyle czasu ma zająć jazda pociągiem na tym odcinku po zakończeniu modernizacji linii kolejowej. Prace mają się rozpocząć w drugiej połowie roku. Obejmą także przebudowę chrzanowskiej stacji kolejowej.

13
W pół godziny z Trzebini do Czechowic-Dziedzic
Inwestycja obejmie przebudowę stacji w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ministerstwo Infrastruktury podało, że kolej otrzyma dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na usprawnienie ruchu na linii kolejowej Trzebinia - Oświęcim - Czechowice-Dziedzice.

- Obecnie trwają prace projektowe. Roboty budowlane rozpoczną się w drugiej połowie tego roku, a zakończą w 2021roku - informuje Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Inwestycja obejmuje wymianę 48 km dwutorowej linii i przebudowę 77 obiektów inżynieryjnych, w tym 28 wiaduktów i 14 mostów. Zmodernizowane zostaną stacje i przystanki, w tym stacja w Chrzanowie.

Na zmodernizowanych peronach będą nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne. Dla osób niedowidzących przygotowany będzie system tzw. ścieżek dotykowych. Będę też windy, ułatwiające dostęp do peronów.