Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Awansowali na boisku, ale chcą ich wykluczyć z rozgrywek o mistrzostwo Polski

01.04.2019 20:38 | 1 komentarz | 3 296 odsłony | Marek Oratowski

Piłkarze ręczni PMOS Chrzanów wygrali dwumecz z Krakowiakiem Kraków. Jednak to juniorzy młodsi z Krakowa mogą zagrać w turnieju 1/8 mistrzostw Polski. Jak to możliwe?

1
Awansowali na boisku, ale chcą ich wykluczyć z rozgrywek o mistrzostwo Polski
Zawodnicy Krakowiaka w ataku na bramkę PMOS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chrzanowianie zajęli trzecie miejsce w lidze małopolskiej. O awans do 1/8 mistrzostw kraju walczyli w barażu z Krakowiakiem Kraków. U siebie ulegli rywalom 28-29. Jednak na wyjeździe wygrali 34-27 i uzyskali awans. Radość chrzanowian była krótka. Bo niedługo potem wydział gier i dyscypliny Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej wynik meczu zmienił na walkower 10-0 dla Krakowiaka. To oznaczało, że do mistrzostw Polski awansowali krakowianie.

- Jeden z naszych zawodników Kacper Biegun miał rzekomo być nie zgłoszony do rozgrywek. Takiego zgłoszenia wszystkich zawodników dokonaliśmy w systemie elektronicznym. Wcześniej nikt ze związku nie sygnalizował nam, że coś jest nie tak. Inaczej wcześniej dostalibyśmy walkowery. Dlatego odwołaliśmy się do wydziału gier, ale ten nie podzielił naszego stanowiska. Dziś odwołanie wysłaliśmy wyższej instancji, czyli zarządu MZPR-u. Mam nadzieję, że w całej tej sprawie wygra duch sportu, a nasi zawodnicy nie zostaną pokrzywdzeni - powiedział nam w poniedziałek dyrektor PMOS-u Krzysztof Zubik.

Sprawa powinna się rozstrzygnąć w tym tygodniu.