Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Kurs języka programowania Python

22.03.2019 15:16 | 0 komentarzy | 516 odsłon | red

Materiał promocyjny

Zmiana zawodu może wydawać się ogromnym wyzwaniem i często niepotrzebną fanaberią. Jednak zazwyczaj taka zmiana może przynieść ogromne perspektywy i nowy zawód, dający nie tylko lepsze zarobki, ale przede wszystkim satysfakcję. Taką posadą może być właśnie stanowisko programisty. Swoją karierę można zacząć od nauczenia się jednego z podstawowych języków programowania, np. Python.

0
Kurs języka programowania Python
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nauka od podstaw
Kiedy marzy się o zawodzie programisty, znajomość języków programowania jest koniecznością. Jednak ciężko nauczyć się wszystkich na raz. Swoją nauką najlepiej rozpocząć od podstaw jednego konkretnego języka. Najlepiej, jeśli będzie on popularny, a jednocześnie na tyle intuicyjny, że nie zniechęci do programowania już na starcie. Na początku kariery powinno się stawiać na kursy stacjonarne, które zapewnią stałą pomoc doświadczonych wykładowców i wsparcie na każdym etapie szkolenia. Kiedy już jest się zdecydowanym na kurs, wystarczy wybrać jego formę (dzienna, wieczorowa, weekendowa) i rozpocząć naukę.

Zakres materiału
Jeśli chodzi o język programowania Python kurs dla początkujących obejmuje zazwyczaj kwestie wprowadzające w świat programowania. Kursy pozwalają także zdobyć podstawy wiedzy umożliwiające rozpoczęcie pracy programisty. Nie trzeba się też obawiać, że wymagane jest wiedza specjalistyczna. Zazwyczaj takie kursy odpowiednie są dla osób, które nie mają żadnej wiedzy, jeżeli chodzi o programowanie. Zakres materiału kursu dla początkujących obejmuje zazwyczaj następujące zagadnienia:
- przybornik programisty,
- biblioteki Pythona, Django,
- podstawy baz danych,
- JSON,
- SQL,
- analiza danych,
- obliczenia naukowe.
Kurs obejmujący powyższe zagadnienia trwa około 80 godziny, a kolejne 40-50 godzin należy poświęcić na pracę w domu.

A jeśli nie zostanę programistą?
Wiele osób waha się, czy rozpoczynać kurs programowania od podstaw. W końcu sam kurs nie będzie gwarantował posady i zmiany zawodu. Jednak mimo to warto spróbować. Język programowania Python jest używany na całym świecie przez firmy międzynarodowe. Ponadto przydaje się nie tylko programistom, ale także inżynierom i naukowcom. Nauczenie się programowania może ułatwić pracę, gdyż pozwoli na tworzenie aplikacji do obliczeń naukowych oraz inżynierskich. Obecnie nauka i technologia są tak zaawansowane, że wszędzie wykorzystują programowanie oraz aplikacje obliczeniowe. W związku z tym początkujący kurs języka programowania Python może być także sposobem na rozwój ścieżki zawodowej, niezwiązanej w ogóle z programowaniem. Jest to wiedza na tyle uniwersalna, że przydaje się tak naprawdę w każdym zawodzie związanym z nauką i technologią.

Materiał promocyjny