Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Sprzęt do ratowania życia jest też w Trzebini

22.03.2019 15:02 | 0 komentarzy | 1 798 odsłona | Tadeusz Jachnicki

Tauron przypomina, że defibrylator AED jest m.in. w Trzebini przy ul. Kopalnianej 2.

0
Sprzęt do ratowania życia jest też w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spółka wyposażyła swoje budynki w ponad 100 defibrylatorów. Te małe urządzenia, które ratują życie po nagłym zatrzymaniu krążenia, zostały umieszczone w miejscach, gdzie przebywa najwięcej osób, nie tylko zatrudnionych w Tauron. Ponadto firma przeszkoliła blisko 10 tysięcy pracowników z obsługi tych urządzeń.

- Dotychczas nasze defibrylatory pięciokrotnie ratowały życie - informują przedstawiciele spółki.
W sumie Tauron umieścił 109 takich urządzeń w 54 miejscowościach na południu Polski. Najwięcej defibrylatorów znajduje się w budynkach spółki we Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Krakowie, ale także w Jaworznie, Będzinie, Bielsku Białej, Gliwicach, Legnicy oraz Tarnowie. AED jest także w Trzebini przy ul. Kopalniane 2.

- Każdy pracodawca ma obowiązek organizowania w firmie punktów pierwszej pomocy. Zazwyczaj taki punkt kojarzy się nam z apteczką. Musimy być jednak świadomi, że nawet najlepiej wyposażona apteczka nie pomoże nam, kiedy nastąpi nagłe zatrzymanie krążenia. Dlatego doszliśmy do wniosku, żeby te miejsca w firmie, gdzie pracuje największa ilość osób, wyposażyć w defibrylator AED - mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Przypomnijmy, że niedawno dzięki takiemu sprzętowi pracownikowi zakładów chemicznych w Alwerni uratował życie kolega z pracy.

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.