Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

22.03.2019 08:30 | 0 komentarzy | 1 618 odsłona | Ewa Solak
Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 09:40

AKTUALIZACJA

Jeśli macie trochę wolnego czasu w nadchodzący weekend, możecie skorzystać z naszych propozycji. Spacer połączony ze sprzątaniem w Libiążu i Chrzanowie, wystawa w Krzeszowicach, a także występ kabaretu to niektóre z nich.

0
Propozycje na weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, 22 marca, godz. 17.00, Chrzanów
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie w ramach Wszechnicy chrzanowskiej ŻYD Z "WESELA" POCHODZIŁ Z CHRZANOWA. Będzie to opowieść o Hirszu Singerze. Spotkanie poprowadzi Wojciech Wyzina. Spróbuje zlokalizować miejsce, gdzie stał dom, w którym urodził się Hirsz Singer, prześledzi związki przyczynowe, które doprowadziły go do objęcia karczmy w Bronowicach Małych, a w rezultacie do obecności na weselu Lucjana Rydla.

Piątek, 22 marca, godz. 19.00, Krzeszowice
W Galerii w Pałacu Vauxhall w Krzeszowicach odbędzie się wernisaż wystawy profesora Jana Tutaja „Altus". Prof. Jan Tutaj zajmuje się rzeźbą, medalierstwem, rysunkiem i fotografią. W roku 2009 zdobył I nagrodę w otwartym konkursie na pomnik Jana Matejki w Krakowie. Zrealizował także m.in. pomnik Filipa de Girard`a w Żyrardowie, pomnik Synom Ziemi Sanockiej Poległym i Pomordowanym za Polskę w Sanoku i Pomnik Sybiraków w Augustowie (zespół).

Piątek, 22 marca, godz. 18.00, Chrzanów
W Galerii na Piętrze MOKSiR w Chrzanowie odbędzie się wernisaż prac Joanny Partyki. Artystka jest członkinią Grupy Plastycznej Zdrój w Krzeszowicach.

Sobota, 23 marca, godz. 10.00, Libiąż
Libiąski radny Szymon Arkit zaprasza wszystkich na wspólne sprzątanie górek nad kopalnią w Libiążu. Start spod wieży ciśnień. Worki i rękawiczki zapewnia Urząd Miejski w Libiążu.

Sobota, 23 marca, godz. 16.00, Chrzanów
MOKSiR zaprasza na występ kabaretu SMILE „To się nadaje do kabaretu". Bilety w cenie 60 zł (parter) i 50 zł (balkon).

Sobota, 23 marca, godz. 18.00, Dubie
Miłośnicy przyrody mogą się wybrać na Noc Sów - nocny spacer po lesie w Dubiu koło Krzeszowic. Obowiązują zgłoszenia poprzez formularz na stronie http://nocsow.pl/

Sobota, 23 marca, godz. 20.00, Babice
W sali widowiskowej przy ul. Gołąba 2 wystąpi kabaret DNO. Bilety w cenie 20 zł.

Niedziela, 24 marca, godz. 11.00, Chrzanów
Zielony Chrzanów zaprasza do udziału w akcji sprzątania miasta. Chętni spotkają się o tej porze przed sklepem Media Expert. Niewiele później ruszą, by posprzątać tereny przy ul. Krakowskiej oraz 29 Listopada. Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki dla wszystkich.

Niedziela, 24 marca, godz. 16.00, Chrzanów
W kinie „Sztuka" rozpocznie się projekcja zrekonstruowanego cyfrowo koncertu jednego z największych twórców francuskiej piosenki, piosenkarza i aktora - Jacquesa Brela. Przedsięwzięcie zrealizowano w 2018 roku z okazji 40. rocznicy śmierci tego znakomitego, belgijskiego barda. Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).