Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Młodzi przesiadują na przystankach

18.03.2019 08:00 | 0 komentarzy | 5 677 odsłon | Marek Oratowski

Podczas niedzielnego zebrania wiejskiego mieszkańcy Gromca dyskutowali m.in. o potrzebie budowy nowej szatni dla piłkarzy. Osoby związane z miejscowym klubem sportowym chcą, by w nowym budynku działała też kawiarnia dla młodzieży.

0
Młodzi przesiadują na przystankach
Radny z Gromca Kazimierz Saternus jest orędownikiem powstania kawiarni w przyszłym budynku klubowym. Mówił o tym na niedzielnym zebraniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Temat nowego zaplecza dla piłkarzy ciągnie się od lat. Sporządzony ostatnio kosztorys inwestycji zakłada wydatkowanie na ten cel 1,5 miliona złotych.

- To za dużo, jak na nasze możliwości. W tej sytuacji budynek będzie musiał być skromniejszy. Na przykład trzeba zrezygnować z dodatkowych wiat i poddasza, na którym miała być kawiarnia - stwierdził goszczący na zebraniu burmistrz Jacek Latko.

To nie spodobało się niektórym mieszkańcom. Radny Kazimierz Seternus przekonywał, że właśnie kawiarnia miała być miejscem dla młodzieży, ktora z braku lokum spotyka się na przystankach. Burmistrza to jednak nie przekonało. Stwierdził, że obecnie młodzież rzadko chodzi do kawiarni. Za przykład podał to, że taki lokal został zamknięty w Libiążu. Jego zdaniem młodzi mający taką chęć mogą się spotykać w przestronnej świetlicy.