Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Zaskoczyli jurorów w mundurach. O pożarach wiedzieli prawie wszystko

15.03.2019 17:45 | 4 komentarze | 2 674 odsłony | Marek Oratowski

W siedzibie KP PSP w Chrzanowie uczniowie mieli w piątek do wypełnienia test złożony z 30 pytań. Najlepsi uczestnicy powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odebrali atrakcyjne nagrody (m.in. tablety).

4
Zaskoczyli jurorów w mundurach. O pożarach wiedzieli prawie wszystko
Zwycięscy uczniowie z komendantem KP PSP w Chrzanowie st. kpt. Andrzejem Dybałem. Od lewej Aleksandra Kocot, Radosław Uszczek i Renata Witkowska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kategorii uczniów klas I-VI szkół podstawowych wygrał Radosław Łuszczek (SP w Grojcu), przed Filipem Sądeckim (SP w Alwerni) i Aleksandrą Mierzejewską (Zespół Szkół w Babicach). Wśród uczniów starszych klas podstawówek i gimnazjalistów najwięcej punktów zdobyła Renata Witkowska (SP nr 1 w Libiążu), wyprzedzając Jakuba Dybała (ZS w Babicach) i Miłosza Bartosika (SP w Dulowej). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała Aleksandra Kocot (LO w Trzebini) przed Tomaszem Kosobudzkim (PCE w Chrzanowie) i Anną Karelus (II LO w Chrzanowie).

Dwóch pierwszych uczniów z każdej grupy pod koniec kwietnia wystartuje w Wieliczce w etapie wojewódzkim.

- Mam dwóch braci w OSP, więc było mi łatwiej przygotować się do konkursu - powiedział nam Radosław Łuszczek z Grojca, który też w przyszłości chciałby zostać strażakiem. W nagrodę za zwyciestwo dostał tablet.