Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Uwaga na utrudnienia na kolei. Pociągi chwilowo nie pojadą

12.03.2019 13:20 | 2 komentarze | 5 794 odsłon | Marek Oratowski

Pasażerowie na niektórych trasach w najbliższym czasie muszą się poruszać zastępczą komunikacją autobusową. Na jednym z odcinków kilka dni potrwa nawet całkowita przerwa w ruchu kolejowym.

2
Uwaga na utrudnienia na kolei. Pociągi chwilowo nie pojadą
Pasażerowie PKP muszą się liczyć z utrudnieniami fot. Michał Koryczan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 10 do 13 marca oraz od 18 marca do 8 czerwca pociągi relacji Kraków Główny - Krzeszowice i odwrotnie będą obsługiwane zastępczą komunikacją autobusową na całej trasie. Autobusy zatrzymują się na wybranych stacjach.

Od 14 do 17 marca z powodu robót torowych na odcinku Dulowa - Krzeszowice nastąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Zabierzów - Trzebinia. Ruch kolejowy ma się odbywać na trasie Kraków Gł. - Zabierzów oraz Trzebinia - Oświęcim/Katowice. Natomiast na odcinku Zabierzów - Trzebinia, a w niektórych przypadkach także w dłuższych relacjach, przejazd podróżnych nastąpi autobusami.

Od 23 marca do 8 czerwca na odcinku Jaworzno Szczakowa - Trzebinia także planowana jest zastępcza komunikacja autobusowa.

Podróżnych z ziemi chrzanowskiej zapewne zainteresuje też informacja, że od 18 marca województwo małopolskie wznawia kursowanie codziennych pociągów na odcinku Oświęcim - Czechowice Dziedzice. W większości przypadków zostaną połączone z pociągami do/z Krakowa Głównego.