Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Muszą czekać na windę do czerwca

17.04.2012 17:16 | 3 komentarze | 3 764 odsłony | red
Spalona winda w wieżowcu nr 11 przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie nie nadaje się do remontu. Tak wynika z ekspertyzy Urzędu Dozoru Technicznego w Krakowie. Dźwig musi zostać wymieniony na nowy. Wymiana ma potrwać aż do czerwca.
3
CHRZANÓW. Muszą czekać na windę do czerwca
Mieszkańcy klatki nr 11 w wieżowcu przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie na nową windę muszą poczekać do czerwca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez kolejnych kilka tygodni mieszkańcy pierwszej klatki bloku muszą chodzić do swych mieszkań na piechotę. Mogą też skorzystać z windy w sąsiedniej klatce, a potem przejść przez strych.

Spółdzielnia liczyła, że pracownicy krakowskiego Urzędu Dozoru Technicznego zgodzą się na remont spalonej windy. Z opinii jasno jednak wynika, że dźwig musi zostać wymieniony na nowy. To wiąże się z dużym wydatkiem.

– Szacunkowy koszt takiej wymiany to około 130 tys. zł. W klatce, gdzie miał miejsce pożar, musieliśmy też wymienić instalację oddymiającą. To kolejne 5 tys. zł – wyjaśnia Aleksander Biegacz, prezes zarządu Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Chrzanowie.

Wyjaśnianie przyczyn pożaru nadal trwa. Wszystko wskazuje na to, że to kolejny w ostatnim czasie akt wandalizmu na osiedlu, a ogień pojawił się w wyniku podpalenia. Policja nie zatrzymała dotąd sprawców.
(EJB)