Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Czytaki pomogą czytelnikom ze słabym wzrokiem

28.02.2019 14:45 | 0 komentarzy | 1 012 odsłona | Marek Oratowski

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu dostała w użyczenie dwa specjalistyczne urządzenia przystosowane do obsługi osób niewidomych i słabo widzących. Dzięki czytakom mogą poznać interesujące ich książki.

0
Czytaki pomogą czytelnikom ze słabym wzrokiem
Tak wygląda czytak dostępny w libiąskiej bibliotece fot. UM w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urządzenia są proste w obsłudze. Mają tylko kilka klawiszy. Szybko można się nauczyć, gdzie przycisnąć, żeby odtworzyć nagranie, a gdzie, by je przewinąć. Czytaki, bo tak nazywają się urządzenia, można wypożyczyć na cztery tygodnie. Jeżeli nie będzie innych chętnych, na dłużej. Na kartę pamięci bibliotekarze wgrają maksymalnie pięć książek.

Dzieki czytakowi Plus czytelnicy mogą słuchać książek w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i radia, Drugie urządzenie to czytak NPN, przyjazny osobom starszym. W nieskomplikowany sposób pozwala skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Wraz z urządzeniami, pozyskanymi w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udostępniony został także duży katalog książek. Składa się z około dwóch tysięcy tytułów, różnych gatunków, Szczegółowych informacji można zasięgnąć w godzinach pracy MBP pod numerem telefonu (32) 627 75 77, w. 25.