Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Nowy wiadukt już widać

25.02.2019 11:56 | 6 komentarzy | 7 803 odsłon | Alicja Molenda

O Dworcowej w Trzebini głośno było podczas ubiegłorocznych, jesiennych akcji wyborczych i w związku z remontem wiaduktu nad torami, dla którego była objazdem. A dziś?

6
Nowy wiadukt już widać
Trzebinia. Dworcowa. Zarys małego widuktu już widać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś prawie nikt po Dworcowej nie jeździ, ani nie zajmuje się jej publiczno-prywatną przyszłością. Trwa remont mostku nad Dworcową w ramach dużej modernizacji linii kolejowej Kraków-Katowice. Jego zarysy już widać.  Jest zdecydowanie szerszy (plan mówił o 10 metrach).  Na pewno miną się pod nim dwa samochody (plan zakłada dwa 3-metrowe pasy ruchu). Do tej pory był tu ruch jednostronny, co stanowiło duży problem w sytaucji, gdy Dworcowa była objazdem drogi krajowej.

Pod mostem będzie nadal chodnik (plan mówi o 2-metrowym).

Do nowej, a właściwie zmodernizowanej budowli, trzeba teraz dostosować ulicę Dworcową. Od lat mówi się o jej przebudowie na odcinku od wiaduktu do budynku Dworca. To poważne zadanie, gdyż ingerencji  wymaga też podziemna infrastruktura w tej drodze, system odwodnienia.

Na razie temat przyszłości tej uliczki przychł, podobnie jak sprawa przydworcowego parkingu, który nie załapał się na projekt Parkuj i jedź, a będącego dziś tylko  zapleczem trwającego wciąż remontu wiaduktu.

 

I pomyśleć, że jeszcze niedawno Dworcowa była przedmiotem wyborczej walki dwóch kandydatów na burmistrza, którzy na wyścigi zabiegali, aby mogła być objazdem.