Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Na lokalnym bazarku w sobotę. Kapusta 400 procent w górę

16.02.2019 11:30 | 8 komentarzy | 3 987 odsłony | Alicja Molenda

Niemiłym zaskoczeniem są dziś w warzywniakach ceny kapusty. Za kilogram trzeba dać 2,50 zł - 3 zł. Rok temu wystarczyło 60 groszy. Włoszczyzna w ogóle jest bardzo droga.

8
Na lokalnym bazarku w sobotę. Kapusta 400 procent w górę
Kpusta - królowa bazarowych straganów jest tej zimy bardzo droga
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprzedawcy mówią, że w hurcie ceny większości warzyw poszły na przednówku ostro w górę. Kapusta jest dlatego tak droga, że wyschła na polach i plony były marne. Za niedużą główkę trzeba dziś zapłacić nawet 5-6 złotych. Uwaga: na bazarku zapłacimy za nią mniej niż w supermarkecie. 1 kg kapusty czerwonej w Lidlu kosztował dziś aż 3,49 zł.

Poszybowała też cena pietruszki. Na bazarku trzebińskim kosztuje 12 zł. W supermarkecie jest o 2 zł tańsza.

Uwaga na zestawy warzyw do rosołu, czyli tzw. włoszczyznę. Supemarkety oferują je za ok. 6 zł. Jak w nazwie pojawia się słowo BIO, to taki zestaw kosztuje nawet 7 zł.

Miłą niespodzianką są za to na bazarku ceny owoców, zwłaszcza jabłek. Prawie wszystkie gatunki kosztują 2 zł z groszami. Sprzedawcy mówią, że to dzieki ubiegłorocznej klęsce urodzaju.

Na koniec spostrzeżenie takie. W soboty przed niedzielą wolną od handlu, lepiej się zaopatrywać w małych sklepach. Robienie zapasów w supermarketach stało się jakąś fobią. Skutkuje ona tak, że na parkingach przed centarmi handlowymi w soboty nie sposób znaleźć miejsce, w kolejkach do kas trzeba spędzić wiele minut. No i jak widać nie każdy towar jest tam tańszy.