Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

EDUKACJA. Nara szkoło!

27.04.2012 15:38 | 0 komentarzy | 6 938 odsłon | red
W piątek uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Większość absolwentów można spotkać w klubach i pubach powiatu chrzanowskiego. Świętują. - Dzisiaj nie myślimy o egzaminie dojrzałości – przekonują.
0
EDUKACJA. Nara szkoło!
Uczniowie trzebińskiego „Ekonoma” Mateusz Pocztowski i Małgorzata Graboś w piątek świętują ukończenie szkoły średniej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Większość absolwentów można spotkać w klubach i pubach powiatu chrzanowskiego. Świętują. - Dzisiaj nie myślimy o egzaminie dojrzałości – przekonują.

Licealiści i uczniowie techników odebrali upragnione świadectwa ukończenia szkoły średniej.  Choć za kilka dni będą musieli zmierzyć się z maturą - w piątek imprezują. Jedni wybrali puby, inni postanowili skorzystać z pogody i spotkać się w plenerze.

Jak mówią, na razie starają się nie myśleć o egzaminie dojrzałości. Ale przyznają, że stresują się nim. 
- Stres jest potrzebny, bo mobilizuje do działania, ale jeśli jest go za dużo, to bardzo niedobrze. Denerwuję się przed starciem z matematyką. Chodzę na „korki” – opowiada Mateusz Pocztowski z trzebińskiego „Ekonoma”. Chłopak planuje studia na akademii wychowania fizycznego w Krakowie lub Katowicach.

Jego koleżanka Małgorzata Graboś nie boi się matematyki. Dla niej największy problem stanowi język angielski.
- Myślę o krakowskiej akademii pedagogicznej, kierunek bezpieczeństwo międzynarodowe – zaznacza.

W libiąskim KSW żegnało szkołę 17 młodych ludzi. Na razie nie myślą o wakacjach. Matura jest teraz dla nich najważniejsza. Na zakończenie roku szkolnego przyjechał do nich małopolski kurator oświaty Aleksander Palczewski.

W trzebińskim ogólniaku ponad 40 osób żegnało szkolne mury. Uroczystość połączono z poświęceniem sztandaru Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego.
- Teraz liczy się dla nas przede wszystkim matura i studia. Wybieram się na zarządzanie mediami na UJ – mówi Monika Kuchta, szczęśliwa posiadaczka indeksu, jaki wygrała w olimpiadzie wiedzy na temat wybranego uniwersytetu.
Mateusz Kamiński, Ewa Solak