Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Choć Małopolska przyciąga coraz więcej turystów, to...

17.01.2019 08:00 | 15 komentarzy | 4 279 odsłony | Michał Koryczan

Ziemia chrzanowska wciąż nie należy do najatrakcyjniejszych zakątków województwa. Tak wynika z najnowszego raportu z badania ruchu turystycznego.

15
Choć Małopolska przyciąga coraz więcej turystów, to...
Zamek Lipowiec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 2018 roku Małopolskę odwiedziła rekordowa liczba 16,7 mln osób. To o 800 tys. więcej niż w roku wcześniejszym. Co ciekawe w 2015 r. nasze województwo przyciągnęło 13,9 mln turystów.

Badanie ruchu turystycznego, zlecone przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, zrealizowała Małopolska Organizacja Turystyczna. Zostało ono przeprowadzone w obiektach noclegowych oraz w strategicznych pod względem turystycznym punktach województwa.

Jak wynika z raportu, najczęściej odwiedzanymi miejscami w Małopolsce w 2018 r. były: Kraków, Zakopane i Wieliczka. W gronie 21 wskazanych lokalizacji znalazły się jeszcze m.in. Oświęcim, Krynica Zdrój, Tatry, Wadowice, czy Kwiatoń, Tylicz i Sękowa. W zestawieniu znów nie ma jakiegokolwiek zakątka ziemi chrzanowskiej.

- Sam się zastanawiam dlaczego. Nasze wyniki, jeśli chodzi o frekwencję, spokojnie predysponują nas, żebyśmy znaleźli się w gronie najbardziej popularnych atrakcji w województwie. W tamtym roku odwiedziło nas prawie 77 tysięcy osób. To całkiem sporo - mówi Marcin Koziołek z Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

Cały raport znajdziesz tutaj.