Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Są nowi policjanci, ale więcej patroli na chrzanowskich ulicach nie będzie

11.01.2019 16:07 | 4 komentarze | 4 498 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik

Sześciu funkcjonariuszy zasiliło szeregi Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Nie od razu mogą jednak rozpocząć pracę w terenie. Dlaczego?

4
Są nowi policjanci, ale więcej patroli na chrzanowskich ulicach nie będzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczyste ślubowanie ostatnio przyjętych policjantów odbyło się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Służbę w garnizonie małopolskim rozpoczęło 112 ludzi (a w całym roku 2018 - 480 osób). Najwięcej, bo aż 43 policjantów, przydzielono do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, a kolejnych 11 do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Część nowo przyjętych funkcjonariuszy trafiła też do oddziałów prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a także do komend miejskich, powiatowych i komisariatów w całym województwie - m.in. w Oświęcimiu i Olkuszu.

- Szeregi chrzanowskiej policji zasiliło sześć nowych osób. Cztery trafiły do ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Chrzanowie, jedna do OPI w Trzebini i jedna do komisariatu w Alwerni. Mieszkańcy nie zobaczą ich jednak na ulicach od razu. Zanim rozpoczną pracę w terenie, muszą przejść szkolenie. Trwa pół roku  - mówi Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.