Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kto chętny na Fablok?

08.01.2019 11:17 | 3 komentarze | 5 892 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Kolejny raz syndyk szuka chętnych na zakup chrzanowskiego przedsiębiorstwa będącego w upadłości likwidacyjnej. Czy tym razem dojdzie do sprzedaży? Zainteresowani są.

3
Kto chętny na Fablok?
Zainteresowani kupnem Fabloku w Chrzanowie mogą wziąć udział w negocjacjach i zaproponować swoją cenę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz pierwszy przedsiębiorstwo zostało wystawione na sprzedaż w całości w marcu ubiegłego roku. Majątek rzeczoznawca wycenił na prawie 37 mln zł. Ta kwota, a może także wysokie koszty utrzymania obiektów i ich remontu, odstraszyły potencjalnych inwestorów, bo nie zgłosił się nikt.

W październiku ogłoszony został kolejny konkurs. Wpłynęły dwie oferty, ale z niższą ceną niż wywoławcza, a oferenci nie wpłacili wadium. Do sprzedaży nie doszło.

W grudniu Rada Wierzycieli Fabloku, w skład której wchodzi m.in. burmistrz Chrzanowa, podjęła uchwałę o rozpoczęciu negocjacji z potencjalnymi inwestorami, zainteresowani kupnem przedsiębiorstwa. We wtorek 8 stycznia mija termin składania ofert. Uczestnicy mogą zaproponować własną cenę. By wziąć udział w negocjacjach, muszą wpłacić 300 tys. zł wadium. Wszystko rozstrzygnie się 10 stycznia. Na ten dzień zaplanowano posiedzenie Rady Wierzycieli i negocjacje.