Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Nie da się przejechać!

05.01.2019 12:30 | 39 komentarzy | 13 315 odsłon | Anna Jarguz

Odbieramy kolejne interwencje od mieszkańców, oburzonych zaśnieżonymi drogami. - W Myślachowicach na ul. Łąkowej od wczoraj nie było żadnego pługu. Samochodem nie da się przejechać. Kolejny kierowca wylądował w rowie - mówi mieszkanka wsi i przesyła zdjęcia.

39
Nie da się przejechać!
Nieprzejezdna ul. Łąkowa w Myślachowicach. ZDJĘCIE PRZESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Twierdzi, że pamięta zimy, gdy zaspy miały metr wysokości.

- Ale dało się wtedy przejechać. Tymczasem to, co dzieje się dziś na drodze, woła o pomstę do nieba. Nikt nie odśnieża. Ludzie idą z zakupami i przewracają się. Samochody trzeba wypychać ze śniegu - mówi.

Interwencji jest więcej:

- Mieszkamy na ul. Styczniowej na osiedlu Trzebionka. Przejeżdżający drogą pług zatarasował nam śniegiem wjazd do domu. Nie możemy wyjechać. Ja jestem chora, mąż niepełnosprawny. To oburzające - interweniuje Edyta Szkolak z Trzebini.

- Dzwonię z ul. Grunwaldzkiej w Trzebini. Mieszkamy przy bocznej drodze, dochodzącej do tej głównej. Gdy pługopiaskarka przejedzie, cały śnieg spycha na naszą drogę. Nie da się wyjechać. Dzwoniłem do PCZK, ale tam pan bezradnie rozłożył ręce. Do firmy AVR nie da się dodzwonić - twierdzi pan Stanisław z ul. Grunwaldzkiej.

Kilka telefonów od mieszkańców odebrał dziś Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

- Od rana jestem w terenie. Razem z pracownikiem urzędu objeżdżamy gminę i monitorujemy, co dzieje się na drogach. Robię też zdjęcia, by mieć dowód na to, czy aby na pewno firma wywiązuje się z podpisanej z nami umowy. Pługi na drogach są. Widziałem. Ale opady śniegu są zbyt intensywne. Proszę mieszkańców o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności - komentuje burmistrz Okoczuk.

- W trybie pilnym poproszę o zwołanie komisji skarg i wniosków, by sprawdziła, czy firma, która wygrała przetarg na zimowe utrzymanie dróg, dysponuje takim sprzętem, jaki był wymagany podczas przetargu - dodaje Waldemar Wszołek, przewodniczący rady miasta.