Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Kalendarz na 2019 rok. Kiedy najlepiej wziąć urlop?

30.12.2018 14:00 | 1 komentarz | 5 375 odsłon | Marek Oratowski

Przyjrzeliśmy się układowi kalendarza na nadchodzący rok. Zapowiada się w nim m. in. wielka majówka oraz kilka długich weekendów.

1
Kalendarz na 2019 rok. Kiedy najlepiej wziąć urlop?
W styczniu Trzech Króli przypadnie w niedzielę, więc oprócz Nowego Roku nie będzie dodatkowego dnia wolnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Święto Trzech Króli wypada w niedzielę, ale 6 stycznia nie będzie dodatkowego wolnego. Wielkanoc wypadnie stosunkowo późno, bo 21 kwietnia.

1 maja 2019 jest w środę, a 3 maja w piątek. Zatem biorąc urlop 2 maja otrzymujemy aż pięć dni wolnego. Ale gdy poprosimy pracodawcę o trzy dni urlopu (29 kwietnia, 30 kwietnia i 2 maja) zyskamy wielką majówkę, trwającą od 27 kwietnia do 5 maja.

Boże Ciało jak co roku jest w czwartek. Tym razem 20 czerwca. Biorąc wolny piątek 21 czerwca uzyskamy cztery dni wolnego. Także w czwartek 15 sierpnia będzie Święto Wojska Polskiego. Wystarczy wziąć wolny piątek i mamy długi weekend. Kolejny szykuje się przy okazji Dnia Wszystkich Świętych, przypadającego w piątek. A także z okazji Święta Niepodległości, wypadającego w poniedziałek.

Przyszłoroczna Wigilia będzie we wtorek. Chcąc mieć tydzień wolnego trzeba wziąć zatem trzy dni urlopu - poniedziałek, wtorek i piątek.

W 2019 roku będziemy mieli do przepracowania 251 dni. Przy uwzględnieniu długich weekendów i świąt czeka nas zaś 114 dni wolnych od pracy.

 

 

 

Czytaj również