Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Obywatel Niemiec podejrzany o rozbój w Chrzanowie

28.12.2018 16:27 | 0 komentarzy | 7 495 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Skopali, zamknęli w łazience i próbowali okraść. Trzy osoby podejrzane o dokonanie rozboju na mieszkańcu Chrzanowa zatrzymała policja. Wśród nich jest młoda kobieta i obywatel Niemiec.

0
Obywatel Niemiec podejrzany o rozbój w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do przestępstwa doszło w nocy z 25 na 26 grudnia w mieszkaniu przy ul. Balińskiej w Chrzanowie. Podczas imprezy, na której był alkohol, dwóch mężczyzn i kobieta pobiło 66-latka. Najpierw skopali go, a potem pozbawili wolności i zamknęli w łazience. Ukradli mu kartę bankomatową i próbowali siłą wymusić kod PIN.

- Policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Dwoje z nich to mieszkańcy Chrzanowa: 41-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta. Są znani organom ścigania. 41-latek jest recydywistą. Był już karany za rozboje - mówi Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.

Ostatni w ręce policjantów wpadł 43-latek. Jest obywatelem Niemiec.

- W piątek Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował wobec 41-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy. Na miesiąc tymczasowo aresztowana została też kobieta. Jutro sąd podejmie decyzję w sprawie ostatniego z zatrzymanych - wyjaśnia rzeczniczka KPP.