Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Kraków-Turyn połączone przez Blue Air

16.12.2018 19:17 | 0 komentarzy | 1 486 odsłona | Alicja Molenda

Krakowskie lotnisko powitało dziś kolejnego przewoźnika. To włoska linia Blue Air z Turynu. Na inauguracji były czerwone korale i tiramisu.

0
Kraków-Turyn połączone przez Blue Air
Blue Air od dziś lata z Turynu do Krakowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przewoźnik oferuje loty do Turynu trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Dwugodzinny lot odbywa się na pokładzie samolotu Boeing 737-500 z 120 miejscami. Bilety dostępne są na stronie blueairweb.com
Turyn jest dziewiątą nowością w zimowej siatce połączeń Kraków Airport. Ogłoszone wcześniej nowe trasy to: Tel Awiw (LOT), Eindhoven (Transavia), Wiedeń (Laudamotion), Leeds Bradford (Jet2.com), Kijów, Lwów, Amman (Ryanair), Londyn Luton (easyJet).

- Cieszy nas, że linia lotnicza Blue Air rozpoczyna swoją działalność w Polsce właśnie na krakowskim lotnisku, zwłaszcza że Kraków-Turyn to połączenie długo oczekiwane przez Krakowian i Małopolan. Turyn, stolica Piemontu urzeka bliskością gór i wspaniałych zabytków. Jestem pewien, że loty prosto z Krakowa do Turynu znacząco wpłyną na jeszcze lepszą współpracę turystyczną i biznesową Małopolski z Piemontem - powiedział podczas inauguracji Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Pierwszy samolot linii Blue Air z Turynu wylądował w Krakowie dzisiaj o godzinie 13:55. Pasażerowie rejsu otrzymali od Kraków Airport małopolskie, czerwone korale i mapki Krakowa. W drodze pworotnej samolotu pasażerowie zostali poczęstowani tradycyjnym włoskim tiramisu, a załoga samolotu specjalnym tortem.

 

Turyn to miasto położne na przedgórzu Alp zachodnich, posiada wiele wartych zobaczenia zabytków, idealną ofertę dla narciarzy, a także ciekawe kalendarium wydarzeń.
• Turyn to przede wszystkim niezwykłe pałace, do których należą Palazzo Reale rodziny Sabaudów, jak również wiele barokowych kamienic i kościołów. Właśnie w tym mieście znajduje się słynny całun turyński, który można zobaczyć raz na 25 lat, 24 czerwca -
w dniu św. Jana Chrzciciela, patrona miasta.

• Każdy kibic zna nazwę słynnych klubów piłkarskich Juventus czy Torino FC, a narciarze wiedzą co to Via Lattea - Droga Mleczna, trzeci co do wielkości region narciarski we Włoszech. W skład Drogi Mlecznej wchodzi siedem różnych ośrodków narciarskich, które liczą ponad 400 km tras.

• Najciekawsze cykliczne wydarzenie w Turynie to Festiwal Czekolady, który co roku odbywa się w listopadzie. Festiwal to możliwość skosztowania wszelkiego rodzaju słodkości, a także wzięcia udziału w pokazach i warsztatach związanych z produkcją czekolady.

• Miłośnicy kina chętnie odwiedzają Torino Film Festival, czyli międzynarodowy festiwal kina niezależnego, odbywający się na przełomie listopada i grudnia.

 

 

(Oprac. na podst. informacji prasowej KrakówAirport)