Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

To jednak Andrzej Uryga ma zostać starostą. PO przejęła inicjatywę koalicyjną

20.11.2018 21:16 | 23 komentarze | 12 196 odsłon | Anna Jarguz

Takie są ustalenia podpisanej we wtorek wieczorem umowy koalicyjnej pomiędzy radnymi z Koalicji Obywatelskiej, Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej oraz Wspólnym Powiatem Chrzanowskim. Ostateczne decyzje zapadną w czwartek na sesji.

23
To jednak Andrzej Uryga ma zostać starostą. PO przejęła inicjatywę koalicyjną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod „deklaracją współpracy na rzecz powiatu chrzanowskiego" widnieją podpisy 16 osób: radnych oraz Roberta Maciaszka, Andrzeja Urygi i Stanisława Mikruta - liderów ugrupowań.

Uzgodnili między sobą, że nowym starostą ma być Andrzej Uryga z Chrzanowa, dotychczas zastępca wójta Babic. Wicestarostą natomiast Bartłomiej Gębala z Libiąża, który uzyskał drugi w powiecie wynik wyborczy w PO.

Funkcję etatowego członka zarządu koalicjanci chcą powierzyć Przemysławowi Rejdychowi z Myślachowic, zaś członkami zarządu mają być Adam Potocki z Chrzanowa i Ewa Jędrysik z Trzebini.

Ustalono też, kto zasiądzie w prezydium Rady Powiatu w Chrzanowie. Przewodniczącym ma zostać Włodzimierz Korczyński z Trzebini, a a wiceprzewodniczącymi Jolanta Zubik z Chrzanowa oraz Antoni Gawronek z Chrzanowa.

Głosowanie w tej sprawie oficjalnie odbędzie w czwartek na sesji rady powiatu. Jest tajne, więc jego wynik może być jeszcze inny.
Tym bardziej, że umowę koalicyjną z PO podpisali też dwaj radni, którzy w niedzielę złożyli swój podpis pod umową z PiS. Chodzi o Dawida Pierzchałę i Dominika Godynia.