Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

PiS przechytrzył PO. Kto zostanie nowym starostą?

20.11.2018 08:00 | 29 komentarzy | 11 952 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 09:33

Rozmowy w sprawie utworzenia większości w radzie powiatu chrzanowskiego obfitowały w zwroty akcji. W niedzielę wieczorem, 13 radnych trzech ugrupowań złożyło podpisy pod umową koalicyjną.

29
PiS przechytrzył PO. Kto zostanie nowym starostą?
Rafał Kosowski złożył w poniedziałek w Krakowie ślubowanie, ale ma zrezygnować z mandatu radnego wojewódzkiego fot. Biuro Prasowe UMWM
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że PO odbije w powiecie władzę z rąk PiS-u. Decydujące znaczenie miało przeciągnięcie na swoją stronę dwóch radnych Wspólnego Powiatu Chrzanowskiego Dominika Godynia i Dawida Pierzchały. I wszystko wskazuje na to, że się Platformie nie udało ich przekonać.

Wspomniani członkowie ugrupowania Andrzeja Urygi, czyli Wspólnego Powiatu Chrzanowskiego, przyjęli ofertę PiS-u, tworząc koalicję także ze Wspólnotą Gmin Powiatu Chrzanowskiego Stanisława Duszy.

- Wszystkich 13 radnych nowej koalicji podpisało się w niedzielę pod umową koalicyjną, która ma zostać skonsumowana na czwartkowej sesji - informuje Krzysztof Kozik, szef powiatowych struktur PiS-u. Głosowanie przy obsadzie najważniejszych funkcji jest tajne, więc do końca pozostaje jakiś element niepewności.

Starostą ma zostać Rafał Kosowski, były radny powiatowy z PO, a obecnie radny wojewódzki z PiS. Prowadzi biuro nieruchomości, był też sekretarzem gminy Libiąż. W poniedziałek w Krakowie złożył ślubowanie, ale ma zrezygnować z mandatu. Jego nazwisko nie padało wcześniej w kontekście objęcia funkcji starosty chrzanowskiego. Wicestarostą zgodnie z ustaleniami koalicjantów zostać ma Dawid Pierzchała, kierownik referatu gospodarczego w Urzędzie Gminy w Babicach.